biznes

Zintegrowane zarządzanie transportem

System TMS (Transport Management System) to wszechstronne oprogramowanie do zarządzania transportami i wszelkimi procesami związanymi z obsługą transportów, które oferuje użytkownikom wiele funkcji i rozwiązań. Wdrożone za pomocą systemu rozwiązania pomagają radzić sobie z codziennymi zadaniami z zakresu obsługi transportu, pracy biurowej, harmonogramowania i obsługi węzłów przeładunkowych oraz optymalizacji procesów z tym związanych.

System TMS — funkcje

System tms (System Zarządzania Transportem) wspiera planowanie, monitorowanie i rozliczanie procesów transportowych. Śledzenie towarów w łańcuchu dystrybucji oraz rozbudowane opcje rozliczeń w obszarze procesów transportowych to tylko niektóre z możliwości systemu.

Nie bez znaczenia jest również współpraca z pozostałymi systemami. TMS oferuje zarządzanie towarami niebezpiecznymi oraz rozliczanie procesów logistycznych. System TMS jest doskonałym narzędziem, które można wykorzystać na wiele sposobów w dziedzinie transportu.

Wybór odpowiedniego systemu

Pomimo wymienionych zalet w zakresie wydajności i oszczędności kosztów, istnieje szereg pułapek, o których należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego systemu TMS. Wymagania dostawców usług logistycznych dotyczące oprogramowania różnią się od wymagań spedytora.

Firmy powinny zatem dokładnie przeanalizować, w jaki sposób systemy, z których mogą wybierać, są dostosowane do specyficznych wymagań branży. Ważna jest również zintegrowana obsługa celna dla transportu międzynarodowego. Zamówienia wewnątrz kraju mogą być często przetwarzane przy użyciu jednego środka transportu i nie wymagają odprawy celnej. Jednak w przypadku przekraczania granic celnych w transporcie międzynarodowym płynna obsługa opcji transportu multimodalnego jest tak samo niezbędna, jak zintegrowane zarządzanie celne.

Zamówienia międzynarodowe wymagają również integracji wielojęzyczności, a także różnych walut, jednostek miary i formatów dat, aby umożliwić odpowiedzialnym organom i usługodawcom szybkie ich przetwarzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *