Uroda

Jak zaplanować zaręczyny nad morzem?

Osoby przygotowujące się do zaręczyn często słyszą, że zaręczyny nad morzem są nie tylko jedną z najciekawszych, ale i najbezpieczniejszych opcji. Nie oznacza to jednak, że sama decyzja o zorganizowaniu ich nad Bałtykiem gwarantuje, że będą niezapomniane. Jak je zatem przygotować?

Wybierz dobry czas

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie każdy czas jest tak samo dobry na zaręczyny. Nie zaleca się ich choćby zaraz po poważnym kryzysie, który zatrząsnął związkiem w posadach. Z zaręczynami nad morzem dobrze jest też wstrzymać się, jeśli relacje między partnerami pozostawiają wiele do życzenia. Nawet, jeśli poproszenie partnerki o rękę może nieco załagodzić sytuację, nie doprowadzi do rozwiązania piętrzących się trudności.O dobrym czasie na zaręczyny można jednak myśleć także w mniej metaforycznym kontekście. Jeśli marzymy o zaręczynach na plaży, każda pora roku jest tak samo dobra. Jeśli jednak wyobrażamy sobie Zaręczyny nad morzem w gwiaździstą noc na sopockim molo, warto wstrzymać się przynajmniej do późnej wiosny. Pogoda to cenny sojusznik, dobrze jest więc korzystać z jej wsparcia.

Oczekuj nieoczekiwanego

Plusem zaręczyn nad morzem jest to, że można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednakowo dobrze sprawdzi się zarówno romantyczny spacer, jak i rejs statkiem. Bez względu jednak na to, jak starannie obmyśli się uroczystość, jest bardziej niż pewne, że jakiś szczegół będzie niedopracowany. Problemem może być pogoda odbiegająca od wymarzonej, zły nastrój partnerki spowodowany czymś niezależnym od jej ukochanego albo wycieczka szkolna, która skutecznie niweluje romantyczny nastrój. Nieoczekiwane wydarzenia często wyprowadzają z równowagi. Mogą też skłaniać do zadania pytania, czy nie są znakiem świadczącym o tym, że należy wstrzymać się z zaręczynami. Warto więc podkreślić z mocą, że takie myślenie jest niewskazane i z pewnością nie przyniesie wielu korzyści. Nieoczekiwane po prostu musi się wydarzyć. Najlepiej więc nie przejmować się niczym, na co nie możemy mieć wpływu. Takie podejście z pewnością ułatwi zaręczyny przebiegające zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *