biznes

Wsparcie dla branży owoców i warzyw

Branża owoców i warzyw wciąż się rozwija. Niemniej jednak prowadzenie tego typu biznesu to duże wyzwanie. Na każdym etapie procesu produkcji a później dystrybucji mogą pojawić się nieprzewidziane problemy. Poczynając od kapryśnej pogody, kończąc na wybrednych klientach. Dużą rolę w tym sektorze gospodarki odgrywa również przechowywanie i transport.

Problem z przechowywaniem

Każde większe przedsiębiorstwo rolnicze posiada zazwyczaj odpowiednie magazyny czy chłodnie do przechowywania owoców i warzyw. Koszty wybudowania tak specjalistycznych pomieszczeń jest jednak bardzo wysoki. W związku z tym przy dużym urodzaju pojawia się problem z brakiem odpowiedniej powierzchni.

Rozwiązaniem na tego typu przeciwności mogą okazać się skrzyniopalety plastikowe lub skrzyniopalety z tworzywa sztucznego. Zalet tego typu produktów jest bardzo wiele, a producent skrzyniopalet stale ulepsza i poszerza ofertę, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb rynku.

Skrzyniopalety plastikowe – zalety

Główne zalety, jakie mają skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, to wytrzymałość, wysoka jakość oraz ustawność. Tego typu skrzyniopalety plastikowe można piętrować, dzięki czemu oszczędza się tak cenne miejsce w każdym magazynie. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są bardzo trwałe a przy okazji łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu higieny.

Jest to niezwykle cenne w sytuacji obrotu owocami czy warzywami. Nawet drobna pleśń może bardzo szybko zniszczyć delikatne produkty i przynieść duże straty.

W swojej ofercie producent skrzyniopalet ma również palety składane. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej składować puste skrzyniopalety plastikowe oraz przewozić je transportem powrotnym.

Inne ciekawe rozwiązania

W ofercie producent skrzyniopalet ma także dedykowane dla przewozu warzyw i owoców, palety ażurowe. Są one również składane, a ściany są perforowane. Takie rozwiązanie pozwala na swobodny przepływ powietrza. Wentylacja tak delikatnych produktów musi być na najwyższym poziomie.

Dodatkowo dla firm, które nie mają stałego zapotrzebowania na skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, producent skrzyniopalet proponuje ich wynajem. To znacznie ogranicza koszty i jest bardzo elastycznym rozwiązaniem w tak zmiennej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *