zdrowie

Jak wykonuje się zabiegi podologiczne? Sprzęt, akcesoria, preparaty

Zabiegi podologiczne pozwalają na zredukowanie dolegliwości stóp – od pękających pięt, przez modzele i nagniotki, a skończywszy na wrastających paznokciach czy stopie cukrzycowej. Do wykonania odpowiednich procedur podolog stosuje wtedy specjalne wyposażenie. Na czym polegają zabiegi w gabinecie podologicznym?

Sprzęt podologiczny

Podstawowe wyposażenie każdego gabinetu podologicznego to fotel podologiczny oraz odpowiednie urządzenia. Dobry producent akcesoriów podologicznych i sprzętu może zaoferować kompleksowy wybór wysokiej klasy urządzeń, by pomóc podologowi w realizacji zabiegów.

Głównym urządzeniem stosowanym do zabiegów jest frezarka podologiczna, która wyposażona jest w pochłaniacz. Frezarkę stosuje się do delikatnego, ale skutecznego ścierania warstwy rogowej naskórka, na przykład z nagniotków, modzeli, pięt. Podolog dobiera wtedy odpowiednie frezy do wykonania zabiegu.

Zaawansowane wyposażenie tego typu dostarcza firma Suda – uznany producent sprzętu podologicznego z Polski.

Akcesoria podologiczne

Każdy gabinet podologiczny musi posiadać właściwe akcesoria do wykonywania zabiegów. Poza wspomnianymi frezami o różnych kształtach są to kapki ścierne, odciążenia filcowe, piankowe rurki, ostrza do skalpeli, dłuta. Do wrastających paznokci używa się specjalnych klamr lub kostek.

Nowoczesne wyposażenie także może dostarczyć firma Suda. Ten renomowany producent akcesoriów podologicznych, który ma wiele pozytywnych opinii od swoich klientów, może zaoferować dostęp do wszystkich niezbędnych akcesoriów dla podologa.

Preparaty podologiczne

W gabinecie podologicznym wykorzystuje się też preparaty przeznaczone do pielęgnacji i leczenia dolegliwości stóp. Są to między innymi balsamy, lotiony, tynktury, olejki, kremy, środki przeciwgrzybicze.

Uznany producent sprzętu podologicznego – firma Suda dostarcza swoim klientom preparaty lecznicze i bazowe, które pozwalają na wykonanie każdego zabiegu podologicznego. Bazując na sprawdzonych formułach, gwarantują bardzo dobre efekty i przynoszą pacjentom szybką ulgę przy nieprzyjemnych dolegliwościach jak pieczenie, swędzenie, ból.

Odpowiednie wyposażenie gabinetu podologicznego ma zatem bardzo duże znaczenie dla skuteczności zabiegów prowadzonych na stopach i paznokciach. Specjalistyczny sprzęt, akcesoria i preparaty to podstawa pracy każdego podologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *