biznes

Kształtowanie profilu linków a pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych jest coraz bardziej popularnym sposobem na zwiększenie ilości odwiedzin internautów w witrynie. Czołowe wyniki wyszukiwania na kluczowe frazy sprawią, że z ruchu organicznego będzie pochodziło więcej odsłon. Pojawia się jednak pytanie, jak bezpiecznie przeprowadzić pozycjonowanie?

Bezpieczne pozycjonowanie linki zewnętrzne

Specjaliści od SEO i pozycjonowania już od jakiegoś czasu przypisują ogromne znaczenie linkom zewnętrznym jak niezmiernie ważnemu aspektowi w zakresie pozycjonowania stron internetowych. Na przestrzeni lat zmieniały się jednak sposoby pozyskiwania tych linków. Jeszcze kilka lat temu, przed jedną z większych aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google, niezmiernie popularne były tak zwane SWL-e czyli systemy wymiany linków. Korzystanie z nich jednak w pewnym momencie zakończyło się falą spektakularnych spadków w rankingach. Co się zmieniło?

Linki pozycjonujące – zmiana algorytmu wyszukiwarki

Strony internetowe są układane w swoisty ranking. Zadanie to zostało przypisane robotom wyszukiwarki. Wykorzystują one do tego specjalistyczny algorytm. Jego zmienne w większości pozostają tajemnicą. Algorytm ten raz na jakiś czas jest aktualizowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Specjalistom Google zależy bowiem na tym, aby pozycjonowanie odbywało się w sposób naturalny, bez ręcznego sterowania, dlatego też wszelkie linki seo są szczegółowo prześwietlane.

Linki pozycjonujące – bezpieczny profil

Taki stan rzeczy nie oznacza, że trzeba rezygnować z pozycjonowania. Wręcz przeciwnie – może ono przynieść bardzo pozytywne skutki, o ile takimi działaniami zajmą się profesjonaliści, którzy mają lata doświadczeń w kształtowaniu profilu linków do stron o zróżnicowanej historii i różnorodnej tematyce. Jakie mogą być konsekwencje tego, że linki seo będą pozyskiwane nazbyt agresywnie? Jedną z najczęściej wymierzanych kar jest tzw, filtr. Objawia się on w spadku pozycji rankingowych strony na frazy, na które jest najwięcej anchorów. Otrzymanie filtra nie jest końcem świata – wystarczy odpowiednio wyczyścić profil linków i można pisać prośbę o ponowne rozpatrzenie witryny. Bezpieczne pozycjonowanie linki zewnętrzne muszą być przede wszystkim odpowiednio zróżnicowane, a ich przyrost powinien zostać rozłożony w czasie, każdy nagły skok może wydać się podejrzany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *