biznes

Jak bezpiecznie zapakować paczkę?

W dzisiejszych czasach przesłanie paczki stało się o wiele łatwiejsze i tańsze, dlatego też z możliwości tej korzysta ogromna ilość ludzi. Aby paczka jednak dotarła w jednym kawałku do adresata, konieczne jest odpowiednie jej zapakowania. W jaki sposób można bezpiecznie zapakować paczkę.

Opakowanie dostosowane do zawartości

Najważniejszą zasadą jest to, żeby opakowanie było dobrze dobrane do zawartości przesyłki. W przypadku, gdy wysyłamy drobne, mało wrażliwe na zniszczenie przedmioty, jak pojedyncza książka, dokumenty, albo odzież, to wystarczy folia pęcherzykowa, którą rzeczy można owinąć kilka razy przed zapakowaniem do worka, albo dużej koperty. W wielu sytuacjach jednak to nie wystarczy, choć folia bąbelkowa i tak przyda nam się do pakowania. Zdecydowanie najlepszym opakowaniem będzie dobrany do rozmiaru zawartości karton.

Zabezpieczenie wnętrza paczki

Rzeczy w kartonie nie powinny się przesuwać, więc koniecznie trzeba znaleźć jakiś materiał, którym wypełni się wolną przestrzeń. Producent folii bąbelkowej dostarcza na szczęście idealnego rozwiązania. Folia bąbelkowa może posłużyć do owinięcia każdego, znajdującego się w paczce przedmiotu z osobna. W niektórych przypadkach wystarczy po kilka sztuk. Producent folii bąbelkowej dostarcza folii o różnych grubościach. Najgrubsze folie tego rodzaju bardzo dobrze sprawdzają się jako wypełnienie do pustych przestrzeni w paczce. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wypełnienia rzeczy wewnątrz kartonu nie będą się przemieszczać i nie poobijają się.

Czy paczkę trzeba zabezpieczyć z zewnątrz?

Często zadawanym pytaniem jest to, czy paczkę w kartonie trzeba jeszcze dodatkowo zabezpieczyć z zewnątrz. Nie zawsze jest to konieczne, ale naprawdę warto to zrobić. Folia pęcherzykowa niestety tu nie jest najlepszym pomysłem, więc trzeba poszukać lepszego rozwiązania. Doświadczenie podpowiada, że najlepiej sprawdza się folia stretch. Można nią owinąć przesyłkę kilka razy, dzięki czemu będzie ona dobrze zabezpieczona przed wilgocią, co może okazać się korzystne w czasie transportu. Czarny stretch pozwala również ukryć informację o tym, co znajduje się w paczce, co na pewno jest ważne w przypadku wartościowych przesyłek. Materiał taki obecnie dostępny jest w każdym markecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *