biznes

Czym cechuje się dobra szkoła językowa?

Znajomość języków obcych znacznie zwiększa szanse na rynku pracy przy szukaniu lepiej płatnych stanowisk. Jeśli chce się poznać nowy język obcy lub zwiększyć umiejętności posługiwania się językiem obcym, który jest się opanowało, trzeba zdecydować się na wybór odpowiedniej szkoły językowej.

Jaka szkoła językowa?

Wybierać można z coraz większej liczby szkół językowych, które różnią się między innymi poziomem kształcenia, stosowanymi metodami nauki wybranego języka obcego, zakresem języków obcych, które są nauczane w kontentej szkole językowej. Zanim zacznie się szukać szkołę językową, gdzie można realizować kurs języka angielskiego warto odpowiedzieć sobie na ważne pytania. Po pierwsze trzeba określić czy nauka będzie odbywać się w normalnym, czy intensywnym toku. Po drugie trzeba ustalić, czy chce się realizować kurs ogólny, czy specjalistyczny.

Dobrze oceniana szkoła językowa

Jeśli ustaliło się jaki typ kursu języka angielskiego i w jakim języku obcym chce się realizować można zacząć przeglądać oferty szkół językowych. Pozwala to sprawdzić, które szkoły językowe posiadają czytelną oraz jasną ofertę. W ramach takiej oferty można dowiedzieć się o cenach kursów języka angielskiego, czasie trwania pojedynczej lekcji oraz liczebności grup, w których prowadzone są zajęcia językowe. W najlepszych szkołach językowych kurs języka angielskiego cechuje się tym, że:
– prowadzony jest w małych grupach, które nie przekraczają ośmiu osób
– pojedyncza lekcja trwa godzinę czasu
– jest prowadzony przez doświadczonych lektorów i nauczycieli.Znacznie lepiej jest, gdy szkoła językowa posiada doświadczenie w nauczaniu wybranego języka obcego. W takich szkołach można znacznie częściej liczyć na to, że program nauczania w wybranych językach jest przygotowywany przez wykwalifikowanych metodyków.

Poziom nauczania

Im wyższy jest poziom nauczania, tym kurs języka angielskiego jest w stanie przynieść więcej korzyści. Ma to bezpośrednie przełożenie na tempo zdobywania umiejętności językowych. Nie bez znaczenia jest również, gdy w szkole naukę prowadzą doświadczeni lektorzy, którzy przechodzą regularne szkolenia. Wyznacznikiem dobrej szkoły językowej oprócz odpowiedniej kadry są posiadane przez szkołę certyfikaty przyznane przez renomowane instytucje, a także realizowanie kursów w wybranym języku na wszystkich poziomach zaawansowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *