zdrowie

Stroje medyczne jako środek ochrony osobistej

Bezpieczeństwo i higiena w pracy, to podstawowe zagadnienie obowiązujące każdego pracownika. Dzieje się tak, ponieważ przestrzeganie określonych zasad może skutecznie się przyczynić do lepszej ochrony samego siebie oraz innych współpracowników.

Jednym z wymogów zasad BHP jest odzież ochronna.

Jakie elementy można zaliczyć do odzieży ochronnej?

Każda branża jest narażona na określone ryzyko, co skutkuje również dużym zróżnicowaniem w produkcji odzieży ochronnej dla poszczególnych sektorów. Jednym z działów, które muszą dbać o zachowanie jak najwyższej higieny oraz bezpieczeństwa pracy jest dział medyczny. Z myślą o takim personelu są wytwarzane stroje medyczne. Stroje medyczne są to ubrania, które zapewniają osobom takim jak pielęgniarki czy też chirurdzy, odpowiednią prezencję oraz ochronę ciała w szpitalu czy też innej placówce medycznej.

Jakie elementy wchodzą w skład stroju medycznego?

Są to części garderoby, które zakrywają oraz ochraniają skórę, a także odzież własną pracownika, która nie powinna mieć kontaktu z substancjami mogącymi mieć działanie drażniące bądź niebezpieczne.Substancje takie jak płyny fizjologiczne np. pacjenta, również nie powinny mieć kontaktu bezpośredniego z pracownikiem personelu medycznego jako, że jest to niehigieniczne.

By zapobiec takiego typu zdarzeniom warto stosować ochronne fartuchy.

Czym jest fartuch chirurga?

Fartuch chirurga to odzież, która jest zakładana przez lekarzy specjalistów, ale nie tylko. Dzięki temu, że fartuch chirurga jest ubraniem zasłaniającym dużą powierzchnię ciała jest on niezawodny oraz stosowany bardzo często. Za popularnością tego środka ochrony osobistej w medycynie może stać również fakt, że jest lekki, przewiewny i nie krępuje ruchów, nawet jeśli pod fartuchem znajduje się odzież własna lekarza.

Fartuchy są wykonane z materiałów naturalnych, co przyczynia się do tego, że są one tak komfortowe w użytkowaniu. Można nosić je przez cały rok jako, że zmienne warunki klimatyczne nie wpływają znacząco na jego cechy.

Noszenie fartuchów jest zalecane zarówno kobietom jak i mężczyznom, którzy to mogą znaleźć fartuchy idealnie dopasowane przez szeroką ofertę na rynku oraz dostępność rozmiarów od tych najmniejszych do największych.

Wybór fartucha chirurgicznego jest nie tylko decyzją zwiększającą bezpieczeństwo w pracy, ale także zapewniającą komfort.

Pracownicy powinni nosić fartuchy w każdej sytuacji, kiedy tylko znajdują się w miejscu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *