zdrowie

Problemy z zajściem w ciążę. Jakie są główne przyczyny niepłodności?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała, że dotykająca coraz większej liczby par niepłodność jest dzisiaj chorobą społeczną. Co najczęściej jest przyczyną braku ciąży nawet po wielu miesiącach starań?

Kiedy mówi się o niepłodności?

Niepłodność jest sytuacją, gdy pomimo systematycznych starań o dziecko w okresie 12 miesięcy nie pojawia się ciążą. Właśnie wtedy warto zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności, aby wykonać kompleksową diagnostykę w kierunku określenia przyczyn tych trudności.

Warto przy tym wskazać, że klinika leczenia niepłodności powinna być odwiedzona po już 6 miesiącach starań w przypadku kobiet w wieku od 30 do 40 roku życia, a także jak najszybciej wtedy, gdy kobieta ma powyżej 40 lat.

Główne przyczyny niepłodności

Niepłodność może mieć zróżnicowane przyczyny, dlatego wtedy, gdy para nie może doczekać się upragnionego potomka, powinna udać się do kliniki leczenia niepłodności, aby tam otrzymać fachową pomoc.

U wielu par trudności w zajściu w ciążę są wynikiem określonych schorzeń, w szczególności zaburzeń hormonalnych, a także nieprawidłowości i wad w funkcjonowaniu układu moczowo-płciowego.

Szacuje się, że w około 40% przypadków za trudności w zajściu w ciążę odpowiedzialny jest czynnik męski. To głównie kwestia niewystarczającej jakości nasienia. W przypadku kobiet przyczyny niepłodności to endometrioza, zaburzenia owulacji, niedrożność jajowodów, wygasanie czynności jajników. Warto też wskazać, że klinika leczenia niepłodności diagnozuje przyczyny zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety.

W zależności od przyczyn lekarz prowadzący może dobrać odpowiednie metody leczenia, aby para mogła doczekać się upragnionego potomstwa.

Klinika niepłodności Katowice – skorzystaj z fachowej pomocy

Wybranie dobrej kliniki leczenia niepłodności ma bardzo duże znaczenie, gdy para chce starać się o dziecko skutecznie. Właśnie dlatego przed umówieniem się na wizytę warto zapoznać się z różnymi ofertami placówek oraz z opiniami na ich temat. Dzięki temu można wybrać taką, gdzie szansa na powodzenie będzie najwyższa.

Dla par poszukujących dobrej placówki jak klinika niepłodności katowice oferują dostęp do jednych z najlepszych specjalistów w tej właśnie dziedzinie. Adresy klinik dostępne są online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *