zdrowie

Laser w leczeniu schorzeń oczu

Z każdym rokiem można zauważyć rosnącą ilość nowoczesnych rozwiązań, których celem jest poprawa zdrowia przy zminimalizowaniu okresu rekonwalescencji oraz bólu dla pacjenta. Jeśli chodzi o schorzenia oczu, również pojawiają się coraz nowocześniejsze metody, które pozwalają na szybkie leczenie wielu przypadłości.

Zespół suchego oka – czym jest i skąd się bierze?

Jednym z częstych schorzeń oczu jest zespół suchego oka. Nieprawidłowe działanie gruczołu łzowego powoduje zmniejszenie ilości widzialnych łez, a to z kolei prowadzi do osłabienia filmu łzowego, znajdującego się na powierzchni oka. Jego zadaniem jest nie tylko odpowiednie nawilżanie oczu, ale również ochrona ich przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. Zbyt mała ilość łez osłabia film łzowy, co sprawia, że pojawiają się zaczerwienienia i podrażnienia.

Przypadłość ta może mieć różnorodne podstawy, mogą je wywoływać nie tylko różne choroby, jak na przykład cukrzyca czy alergie, ale również przyjmowane leki. Wpływ na prawidłowe działanie gruczołu łzowego mają często również uszkodzenia oka w przeszłości oraz podeszły wiek.

Leczenie zespołu suchego oka

Leczenie zespołu suchego oka można przeprowadzać na wiele sposobów. W lżejszych stanach często wystarczy zastosowanie leków czy odpowiednio dopasowanych kropli, głównie o działaniu silnie nawilżającym. Jednak jeśli schorzenie jest bardziej zaawansowane, może być konieczność zastosowania nieco bardziej inwazyjnych metod. Do tych, które obecnie zyskują sobie rosnącą popularność, zalicza się między innymi ENVISION – laser do leczenia zespołu suchego oka.

Laser a zespół suchego oka

Zastosowanie lasera ENVISION do leczenia zespołu suchego oka to przede wszystkim znacznie krótszy czas rekonwalescencji i precyzyjnie przeprowadzony zabieg. Pacjenci często już po jednym zabiegu odczuwają znaczną poprawę, a w mniej zaawansowanych stanach chorobowych może pomóc w wyleczeniu dolegliwości. Z każdym rokiem coraz więcej lekarzy poleca tego typu metody swoim pacjentom, aby mogli powrócić do pełni sił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *