Uroda

Jaki rodzaj depilacji jest najlepszy?

Wybór rodzaju depilacji zależy od indywidualnych potrzeb. Każdy człowiek powinien poznać dostępne metody usuwania owłosienia i wybrać najlepszą dla siebie. Metody różnią się między innymi ceną, odczuwaniem bólu podczas zabiegu oraz tym, jak długo będzie utrzymywał się efekt.

Golenie i kremy do depilacji

Nastolatki najczęściej sięgają po maszynkę albo kupują w drogerii specjalne kremy do usuwania włosów. To metody dość tanie, dlatego są dostępne dla ogromnej rzeszy ludzi. Jednak efekt zabiegu nie utrzymuje się długo. Czasem już po dwóch, trzech dniach włoski zaczynają odrastać.

Zabieg trzeba więc często powtarzać. A to może spowodować podrażnienia skóry. Dlatego warto w miarę możliwości porzucić tę metodę i zdecydować się na inną.

Czy depilacja boli?

Depilacja przy użyciu depilatora może być bolesna, chociaż zależy to oczywiście od indywidualnego progu bólu, każdy człowiek odczuwa ból w inny sposób.

Równie bolesna może być depilacja woskiem. Polega ona na nałożeniu ciepłego wosku na skórę, a później usunięciu go wraz z włoskami za pomocą materiałowego paska.

Kosmetolog może sprawdzić stan skóry i doradzić, jaka metoda będzie w danym przypadku najlepsza. Wiele zależy też od karnacji skóry, a także samych włosów. Depilacja laserowa polecana jest raczej dla osób o jasnej skórze i ciemnych włosach.

Depilacja laserowa w Katowicach

O sukcesie depilacji laserowej decyduje z jednej strony wiedza, doświadczenie, kompetencje osoby, która wykonuje zabieg, a z drugiej strony jakość samego sprzętu. Warto dopytać w salonie o model sprzętu, aby dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Czy Epilacja laserowa w Katowicach to dobry pomysł? To znakomity pomysł. Oczywiście wcześniej warto porozmawiać z ekspertem czy w danej sytuacji ten rodzaj depilacji jest możliwy i na jaki efekt można liczyć. Czasem jedna seria zabiegów nie wystarczy. Rozmaite choroby i wahania hormonalne mogą spowodować, że efekt będzie gorszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *