zdrowie

Dlaczego warto używać rękawiczek lekarskich?

Rękawiczki medyczne są obecnie czymś, co można spotkać w większości domów. Podczas pandemii koronawirusa rękawiczki były i są zalecane w wielu miejscach – np. w środkach transportu publicznego czy sklepach. W związku z tym warto lepiej je poznać i wyjaśnić sobie, dlaczego warto ich używać?

Higieniczne

Rękawiczki lekarskie są higieniczne. Są wyciągane z pudełka zazwyczaj tuż przed nałożeniem ich na dłonie, a po ich zdjęciu powinny od razu trafić do śmietnika. Rękawiczki medyczne nitrylowe są wykonane w taki sposób, że znajdujące się w nich pory są zbyt małe, by przepuścić drobnoustroje do wnętrza samej rękawiczki. Dzięki temu skutecznie zabezpieczają skórę przed kontaktem z nimi i minimalizują ryzyko zarażenia się.

Rękawiczki medyczne cena – tanie

Rękawiczki lekarskie są tanie. W związku z tym są łatwo dostępne i można sobie pozwolić na używanie ich bez obawy o zrujnowanie domowego budżetu. Właśnie z tego powodu rękawiczki są używane nie tylko gabinetach lekarskich i szpitalach, ale także w laboratoriach, na uczelniach, w gabinetach weterynaryjnych, a nawet w kuchniach – profesjonalnych i domowych. Są też używane przez pracowników firm sprzątających. Rękawiczki medyczne cena jest na tyle przystępna, że nie stanowi bariery zakupu i wiele osób decyduje się na używanie ich podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków po to, by czuć się bezpieczniej.

Łatwe do założenia

Rękawiczki medyczne nitrylowe są łatwe do założenia. Materiał, z którego są wykonane, łatwo się rozciąga i dopasowuje do dłoni. Rękawiczki są produkowane w kilku rozmiarach, ale każdy z nich jest dość uniwersalny i łatwo dopasować go do dłoni. Nie ma więc potrzeby dokładnego mierzenia rękawiczek i długiego zastanawiania się nad wyborem. Bardzo ważne jest też to, że rękawiczki łatwo również ściągnąć. Zmniejsza to ryzyko zakażenia się podczas tej czynności drobnoustrojami, które mogły się znaleźć na zewnętrznej powierzchni rękawiczki. Dobrą praktyką jest też dokładne umycie dłoni przed i po założeniu rękawiczek. Dzięki temu dba się o swoje bezpieczeństwo i jeszcze bardziej obniża ryzyko przenoszenia drobnoustrojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *