Przemysł

Tektura falista dwuwarstwowa

Tektura falista jest materiałem, który ma dobre parametry i stosunkową dużą wytrzymałość. Znajduje szerokie, nieograniczone możliwości do zastosowania w handlu, gospodarce, a także w zwykłym codziennym życiu. Dzięki niej można świetnie ułatwić prowadzenie sklepu internetowego, a także magazynu poprzez sprawne pakowanie towarów.

Rodzaje tektur falistych

1) Tektura falista dwuwarstwowa – jest materiałem bardzo ekologicznym, który cechuje się biodegradowalnością, a przy tym znajduje wiele zastosowań w naszym codziennym życiu. Chętnie wykorzystują je firmy kurierskie, ale też magazyny czy hurtownie. 2) tektura trzywarstwowa – budowana jest w oparciu o dwie warstwy papieru oraz o warstwę pofalowaną. Producent tektury produkuję ją w myśl o wykorzystaniu jej do produkcji przekładek, które są przydatne w czasie pakowania kruchych i delikatnych przedmiotów, np. zastawy stołowej, butelek, wazonów czy kieliszków. Jest także szeroko stosowana w budownictwie, nie tylko jako element zabezpieczające, ale także jako izolator termiczny czy akustyczny, który służy jako podkład oddzielający betonową wylewkę od ułożonej podłogi z płytek albo paneli.

Tektura falista oraz jej szerokie zastosowanie

Producent tektury falistej zapewnia o różnorodnym jej wykorzystaniu. Materiał ten ma zastosowanie do zawijania łatwo tłukących się przedmiotów, np. porcelany czy szkła. Ponadto, tektura falista świetnie nadaje się do pakunku książek. Tektura falista świetnie sprawdza się również w zupełnie odmiennej roli – jako materiał, który chroni podłogi podczas remontu – wówczas sprawdza się jako osłona przed zarysowaniem wynikającym z przesuwania się drabiny. Producent tektury falistej zapewnia, że świetnie przyda się jako zabezpieczenie podczas przeprowadzki.

Tektura falista świetnie sprawdza się we wszelkich pracach plastycznych, jako świetny element służący do dekoracji scen, a również jako opakowanie. Z takiej tektury wykonuje się ozdobne pudełka, kartony klapowe, a nawet koperty wysyłkowe. Z tektury falistej wykonane są także akcesoria biurowe.

Tektura falista dwuwarstwowa z uwagi na wysoką odporność na ściskanie czy zgniatanie świetnie sprawdza się jako separator, który oddziela zapakowane przedmioty. Świetną zaletą tektury falistej jest pełna biodegradowalność, która wpływa korzystnie na środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *