zdrowie

Dlaczego warto chodzić na masaże?

Masaże to rodzaj praktyk leczniczych obecny w wielu kulturach od niepamiętnych wieków. Znane są one ze swojego zbawiennego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Informacje na ich temat są obecnie na tyle dostępne, że coraz więcej osób docenia wartość masaży dla swojego zdrowia. Dlaczego warto się na nie wybrać?

Masaże dla redukcji stresu i rozluźnienia mięśni

Współczesne tempo życia doskwiera praktycznie każdemu, a stres stał się w ostatnich latach jedną z poważnych chorób cywilizacyjnych. Dlatego też warto od czasu do czasu wybrać się do profesjonalnego masażysty. Jego umiejętności i dobre łóżko do masażu sprawią, że w kilka chwil zapomnimy o problemach. Podczas masażu z ciała uwalniane są endorfiny, a poziom kortyzolu się obniża – z gabinetu wyjdziemy już w zupełnie innym nastroju!

Kolejną z zalet masażu jest jego wpływ na rozluźnienie chronicznie spiętych mięśni. Praca przy biurku, siedzący tryb życia czy brak aktywności fizycznej mogą prowadzić do napięcia mięśniowego. Poprzez manipulację mięśniami i tkankami masażysta może złagodzić to napięcie, co przyczynia się do poprawy postawy, redukuje bóle i sztywność.

Wpływ masaży na układ krążenia

Utrzymanie układu krążenia w zdrowiu to nie tylko kwestia dobrej diety. Odpowiednio dobrany masaż stymuluje krążenie krwi, co przyczyni się do maksymalizacji transportu składników odżywczych oraz tlenu do tkanek.

Masaż pozwoli również na usprawnienie procesów metabolicznych, oraz przyspieszy usuwanie toksyn z organizmu poprzez stymulację układu limfatycznego. Osoby, które potrzebują regularnej terapii tego typu, często decydują się nie tylko na wizyty w gabinecie, ale i na własne łóżko do masażu. Dzięki temu mogą zamawiać tego typu usługi także w wolnym czasie w domu.

Masaże w przypadku bólów i kontuzji

Regularne odwiedzanie gabinetu fizjoterapeuty lub masażysty to świetny sposób na wspomaganie zdrowia nawet dla osób, którym nie dokuczają poważniejsze dolegliwości. Godzina tygodniowo na łóżku do masażu naprawdę działa cuda!

Ale nie zapominajmy, że istnieje także profesjonalny masaż terapeutyczny, przydatny w wielu różnych schorzeniach. Może on stać się być skutecznym sposobem na łagodzenie bólu pleców, szyi czy głowy, tak powszechnego w obecnym świecie.

Masaż ma szansę przynieść ulgę także osobom, które chorują na RZS, fibromialgię, zespół przewlekłego zmęczenia i inne choroby, z którymi medycyna ciągle nie radzi sobie idealnie. Co więcej, masaże to także istotny elementu procesu rehabilitacji po kontuzjach, przyspieszający gojenie tkanek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *