Uroda, zdrowie

Dbanie o włosy – najczęstsze błędy

Aby włosy były zdrowe i miały dobry wygląd należy odpowiednio o nie dbać. Dotyczy to przede wszystkim włosów długich, ale również w przypadku włosów krótkich odpowiednia pielęgnacja bardzo dużo zmienia. Dbając o włosy należy nie tylko zapewnić im odpowiednie kosmetyki, ale również trzeba pamiętać o dostarczeniu w diecie odpowiednich, potrzebnych włosom substancji, jak witaminy i mikroelementy.

Dieta na mocne włosy – co jeść, a czego unikać?

W kwestii takiej, jak wypadanie włosów co jeść jest pytaniem, które koniecznie trzeba sobie zadać. Jeśli zaobserwuje się wypadanie włosów dieta, o ile będzie dobrze skomponowana może być bardzo pomocna. Należy przede wszystkim pamiętać o dostarczeniu sobie odpowiednich składników odżywczych. Niezbędne są odpowiednie mikroelementy, komplet koniecznych włosom witamin, oraz odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych.

Poważnym błędem w odżywianiu się jest brak zbilansowania diety pod względem obecności kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Najczęściej spożywa się o wiele za dużo tych drugich. Świetnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 są ryby morskie. Dieta na mocne włosy powinna uwzględniać również obecność witamin A, C i E, oraz mikroelementów, takich jak żelazo, miedź, cynk, czy krzem. skutkiem niedoborów w tym zakresie może być zniszczenie włosów. Jeżeli zaobserwuje się wypadanie włosów dieta najprawdopodobniej powinna zostać zmodyfikowana.

Odpowiednia pielęgnacja i kosmetyki

Jest wiele czynników które mogą wpływać na osłabienie, a nawet wypadanie włosów. Bardzo często używa się niewłaściwie dobranych szczotek do ich czesania. Szczotki takie, mimo że nie jest to od razy widoczne, na dłuższą metę osłabiają włosy, które z czasem zaczynają wypadać. Należy zatem zadbać o odpowiednią do czesania określonego rodzaju włosów szczotkę. Mimo, że nie są one najtańsze jest to opłacalna inwestycja.

Bardzo istotne są również kosmetyki,których używa się do włosów. Należy powiedzieć sobie tutaj wprost – większość dostępnych na rynku kosmetyków nie nadaje się w żaden sposób do mycia włosów, a nawet powoduje ich zniszczenie. Wpływają również negatywnie na skórę głowy. Świetnie natomiast sprawdzają się kosmetyki ekologiczne, pozbawione silnych detergentów i środków, które negatywnie wpływają na włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *