Epidemia otyłości, z jaką bez wątpienia mamy do czynienia w ostatnich latach w Polsce, skłania nas do myślenia o wymodelowaniu sylwetki i pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak sposób życia nie pomaga nam w utrzymaniu restrykcyjnej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych. Dlatego też coraz częściej sięgamy po zabiegi takie jak lipoliza. Czy warto?
Na czym polega zabieg lipolizy
Lipoliza polega na rozbiciu komórek tłuszczowych za pomocą specjalistycznego urządzenia do lipolizy. Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w pożądane miejsca specjalnych substancji i wywołanie w ten sposób pożądanego stanu zapalnego. W krolipolizie specjalne urządzenie zasysa skórę i zamraża tkankę tłuszczową. Lipoliza ultradźwiękowa i lipoliza laserowa rozbijają tkankę. Wszystkie rodzaje mają za zadanie wydalenie z organizmu niechcianych komórek tłuszczowych.
Lipoliza efekty
Zabieg ten, niezależnie od tego, jakiego Urządzenia do lipolizy użyjemy, pozwoli na trwałe rozbicie i usunięcie niechcianych komórek tłuszczowych z organizmu, a w efekcie na wymodelowanie sylwetki. Na rezultaty musimy poczekać kilka tygodni, by cały proces wydalania się zakończył. Najlepsze efekty uzyskamy, gdy lipolizę wykonamy kilkukrotnie. Warto połączyć ją ze zrównoważoną i zdrową dietą oraz umiarkowanymi ćwiczeniami fizycznymi. Wtedy też istnieje niemała szansa na uzyskanie idealnej sylwetki.
Lipoliza wskazania
Ze względu na miejscowy i precyzyjny sposób rozbijania niechcianej tkanki tłuszczowej, lipolizę można wykorzystywać do modelowania kilku miejsc na ciele. Idealnie sprawdzi się do redukcji drugiego podbródka oraz okolic oczu. Najczęściej jednak stosuje się ją do modelowania brzucha, pośladków, ramion czy ud.
Przeciwwskazania do wykonania lipolizy
Jak każdy zabieg, również lipoliza nie jest działaniem dla każdego. Muszą się jej wystrzegać, przede wszystkim kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. Nie powinni go wykonywać również osoby chorujące na choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, słabą krzepliwość krwi, przewlekłe stany zapalne oraz ciężkie choroby wątroby i nerek.
Chociaż lipoliza jest dość bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem, warto dobrze zastanowić się przed jego wykonaniem. Ta metoda nie należy także do tanich. W zależności od partii ciała może kosztować ona od kilkuset do kilku tysięcy złotych za pojedynczy zabieg.