Uroda

Z jakiego materiału suknie ślubne?

Przeglądając dostępne na rynku suknie ślubne, warto zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni fason, kolor i krój, ale również na materiał. Pamiętać należy o tym, że to właśnie od użytych tkanin zależy nie tylko żywotność sukni ślubnej, ale również komfort jej noszenia. Materiał ma także kolosalny wpływ na cenę samej sukni.

Niezawodny atłas i ponadczasowa satyna

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się atłas. Jest to gładka, mięsista i dość gruba tkanina, która wyróżnia się dość wysokim poziomem sztywności. Z delikatnego atłasu można wykonać geometryczne Suknie ślubne. Największym atutem opisywanego materiału jest oczywiście to, że sztywna tkanina doskonale się układa.

Dla większości kobiet najbezpieczniejszym wyborem będzie oczywiście ponadczasowa satyna, która najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody. Mowa tutaj oczywiście o delikatnej odmianie atłasu, która z jednej strony jest lśniąca, a z drugiej matowa. Satynowe suknie ślubne są idealnym wyborem dla tych kobiet, które poszukują balowych i bardzo eleganckich kreacji. Z satyny szyje się głównie jesienno-zimowe suknie, które skutecznie chronią przed chłodem. W dzisiejszych czasach to właśnie z satyny szyje się klasyczne suknie ślubne.

Czym charakteryzuje się tiul

Tiul to prześwitująca tkanina, która wyróżnia się charakterystycznym splotem siateczkowym. Pamiętać należy o tym, że na rynku dostępnych jest wiele odmian tiulu, dzięki czemu projektanci sukien ślubnych mają szerokie pole do popisu.

W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży bije miękki i elastyczny tiul szermeza, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kobiet. Na półkach sklepowych dostępne są także suknie ślubne wykonane z tiulu jedwabnego. Nowością na rynku jest tiul welonowy i muślinowy. Każdy z wymienionych materiałów ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *