Uroda

Skuteczne leczenie łysienia

Wypadanie włosów to powszechny problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale też kobiety. Może być spowodowany wieloma czynnikami. Warto dowiedzieć się, jak można leczyć łysienie.

Leczenie łysienia

W niektórych przypadkach wymagane jest leczenie hormonalne. Tego typu postępowanie zalecane jest u kobiet w przypadku pojawienia się łysienia androgenowego oraz łysienia związanego z menopauzą.

Jeżeli mowa o leczeniu łysienia androgenowego leki, które zawierają estrogen, można stosować doustnie bądź od razu wcierać je w skórę głowy. Natomiast łysienie związane z menopauzę wymaga innego podejścia. W jego przypadku pomocna jest hormonalna terapia zastępcza, która stosowana jest w postaci pigułek bądź plastrów.

Leczenie łysienia Katowice

Warto zaznaczyć, że w leczeniu łysienia u panów w wielu przypadkach stosuje się finasteryd w tabletkach. Natomiast u kobiet nie jest on stosowany przede wszystkim przez to, że mogą pojawić się niekorzystne zmiany hormonalne. Tego typu lek hamuje enzym 5alfa-reduktazy. Odpowiedzialny jest on za przemianę testosteronu w dihydrotestosteron, co zapobiega łysieniu.

Nie każdy wie o tym, że kurację warto wesprzeć którymś z zabiegów przeprowadzanych przez dermatologa. Do tego dolicza się też zabiegi wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej. Bardzo popularna jest mezoterapia.

Skuteczne zabiegi

Coraz powszechniejsza jest mezoterapia. Dzięki niej można zahamować łysienie. Okazuje się, że podczas zabiegu pod skórę wprowadza się koktajle witaminowo-mineralne bądź osocze bogatopłytkowe. W praktyce jest tak, że pozytywne efekty daje już samo nakłucie skóry. Dzięki niemu poprawia się ukrwienie. Co więcej, aktywują się procesy regeneracji.

Coraz częściej w przypadku łysienia stosowane jest osocze bogatopłytkowe. Taki preparat pozyskuje się z krwi pacjenta. To skuteczna metoda w celu zredukowania wypadania włosów. Warto zaznaczyć, że aktywowane płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu stymulujące namnażanie się komórek. W Katowicach można zapisać się na kompleksowe leczenie łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *