Uroda

Podkłady do twarzy – który sprawdzi się najlepiej?

Jak cieszyć się piękną i gładką cerą mimo przebarwień czy niedoskonałości? Natychmiastową zmianę przyniesie zastosowanie dobrej jakości podkładu do twarzy. Kosmetyk przykryje nielubiane zmiany i wyrówna koloryt. Pomoże także w utrwaleniu makijażu. Jak wybrać najlepszy podkład dla siebie?

Dobry podkład do twarzy – podstawa każdego makijażu

Podkłady do twarzy to jedne z najchętniej kupowanych kosmetyków kolorowych. Występują w wielu odcieniach, różnią się tez właściwościami. Podstawową rolą podkładu jest jednak przykrycie wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Kryjący podkład zakrywa cienie, zaczerwienienia, przebarwienia, wypryski czy blizny potrądzikowe. Sprawia, że cera ma jednolity kolor i wygląda na gładszą i często młodszą. Wiele podkładów wyposażonych jest z kompleks witamin, by dodatkowo odżywiały skórę. Niektóre mają właściwości matujące czy nawilżające – w zależności od wybranego produktu i potrzeb cery.

Na co zwracać uwagę, wybierając podkład?

Chcąc cieszyć się piękną i gładką cerą bez niedoskonałości, nie należy sięgać po pierwszy lepszy podkład do twarzy – ten może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Niezwykle ważne jest dobre dopasowanie podkładu nie tylko do karnacji, ale i typu cery.W przypadku skóry suchej i wrażliwej trzeba wybierać kosmetyki lekkie, nie obciążające, najlepiej hipoalergiczne. Jeśli skóra ma tendencję do błyszczenia się – idealny będzie podkład silnie matujący, ale jednocześnie niezapychający porów. Im więcej niedoskonałości, tym bardziej kryjący powinien być podkład, bo zbyt delikatny może nie przykryć wszystkich przebarwień.

Podkłady do twarzy – bogata oferta drogerii

Drogerie oferują ogromny wybór podkładów do twarzy. Warto zajrzeć zarówno do tych stacjonarnych, jak i internetowych. O dobre produkty – trwałe, skutecznie matujące, kryjące – najlepiej pytać w renomowanych, współpracujących z cenionymi markami sklepach. Wybierając podkład, trzeba zwrócić uwagę na skład i przeznaczenie, dopasować go do swojego typu cery. Warto też skorzystać z testera, by upewnić się, że wybrany odcień rzeczywiście współgra z karnacją i nie odznacza się od skóry: nie jest zbyt ciemny czy zbyt jasny. Wiele drogerii proponuje także próbki, z których można skorzystać w domu.

Podkłady do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *