Uroda

Najlepsze pędzle przeznaczone do makijażu oka

Współczesne makijaże oczu potrafią wyglądać niczym dzieła światowej sławy artystów. Polegają na łączeniu ze sobą cieni w różnych odcieniach i tworzeniu z nich oddzielnych segmentów, które odcina się brokatowymi lub ciemnymi kreskami. Do wykonania tego rodzaju dzieł potrzebne są jednak specjalistyczne pędzle do makijażu. Warto je sobie sprawić!

Duży „puchacz”

To pędzel zakończony dość dużą kuleczką włosia, który zwykle delikatnie zwęża się na samym końcu. Jest bardzo mięciutki, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas tworzenia bazy na powiece.

Makijażu nie powinno się bowiem rozpoczynać od aplikacji kolorowych bądź co gorsza brokatowych cieni. Najpierw na powiekę musi trafić jakaś neutralna baza w kolorze skóry lub beżowym odcieniu, którą trzeba równomiernie rozprowadzić na oku.

Pędzel do blendowania

Gdy na powiece pojawi się już warstwa podstawowa, można płynnie przejść do nakładania cienia głównego w mocniejszym kolorze. Aby jednak nie wyglądał on zbyt sztucznie i agresywnie, warto trochę z nim popracować, czyli rozblendować go odpowiednim pędzlem.

Z tym zadaniem najlepiej poradzą sobie pędzle do makijażu o formie kulki. Ważne jest jednak to, aby nie były zbyt mocno zbite i twarde. Kuleczka powinna składać się z miękkiego i delikatnego włosia, która będzie fantastycznie rozcierać cienie na różnych częściach powieki.

Języczki do precyzyjnej aplikacji cieni

W makijażu oka muszą też pojawić się mocniejsze elementy. Nie można rozetrzeć wszystkich cieni – przynajmniej jeden z nich warto nałożyć na powiekę „plackami”, by idealnie przykryć jego kolorem odcień skóry i zyskać intensywniejszy wygląd.

Do takiej aplikacji najlepiej wykorzystać malutkie pędzelki, potocznie nazywane języczkami. Są one płaskie i stosunkowo twarde, ale dzięki temu nie doprowadzają do rozprzestrzenienia się cienia na całej skórze czy jego osypania.

Pędzle wykańczające makijaż

Są to pędzelki charakteryzujące się bardzo małymi rozmiarami, przeznaczone do tworzenia wykończenia całego makijażu. Mogą przyjmować zróżnicowane kształty i składać się z włosia o różnych typach twardości.

Taki niewielki pędzel do makijażu świetnie poradzi sobie z rozprowadzeniem jasnego cienia pod łukiem brwiowym lub zaaplikowania go przy wewnętrznej części oka. Efekt – rozświetlona buzia o promiennym wyglądzie.

Pędzle do makijażu dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *