Uroda

Kto wykonuje zabieg kriolipolizy?

Proces kontrolowanego zamrażania tkanki tłuszczowej. Pozwala pozbyć się nawet kilku centymetrów z określonej partii ciała, podczas jednego zabiegu. Z tego względu coraz więcej osób wybiera kriolipolizę CoolSculpting. Kto powinien przeprowadzać ten zabieg i co warto o nim wiedzieć? Wyjaśniamy poniżej.

Lekarz czy kosmetolog: kogo wybrać?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to zabieg, który pozwala w kontrolowany sposób obniżyć temperaturę danej partii ciała, aby doszło do rozpadu komórek. W konsekwencji przez kilka tygodni wydalamy z organizmu zbędny tłuszcz, co z kolei przekłada się na utratę kilku centymetrów z obwodu brzucha, bryczesów, ud, czy nóg.

Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Trzeba jedynie stosować się do zaleceń dotyczących zażywania leków, prawidłowego nawodnienia oraz zdrowego trybu życia. Z tego powodu kriolipoliza CoolSculpting nie musi być wykonywana przez osoby z wyższym medycznym wykształceniem. Zabieg może przeprowadzać zarówno kosmetolog, jak i lekarz. Niestety nadal można spotkać wiele miejsc, w których kriolipolizę wykonują osoby bez wiedzy i doświadczenia, co niesie za sobą ogromne ryzyko powikłań.

Podsumowując zatem najlepiej, jeżeli skorzystamy z oferty zabiegów w renomowanej klinice, która zwraca uwagę na kompetencje i swoich pracowników.

Dodatkowe informacje na temat kriolipolizy

Istnieje sporo przeciwwskazań dotyczących zamrażania tkanki tłuszczowej, dlatego ważne jest to, aby umówić się na konsultację poprzedzającą zabieg. Wśród nich warto wymienić najważniejsze, czyli: ciążę, karmienie piersią, ostre infekcje, zaburzenia krzepnięcia oraz niewydolność nerek lub wątroby. Wbrew pozorom są to typowe przeciwwskazania do większości nieinwazyjnych zabiegów.

Więcej fachowych informacji na temat kriolipolizy znajdziecie tutaj: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Istnieje możliwość opracowania indywidualnych terapii łączonych, które bazują na zamrażaniu tkanki tłuszczowej w połączeniu z dodatkowymi zabiegami na sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *