Uncategorized

Skoki i kursy spadochronowe nad morzem

Sporty ekstremalne przyciągają ogromne rzesze osób, które potrzebują w życiu adrenaliny. Jedną z najbardziej popularnych odmian są skoki spadochronowe nad morzem. Dla osób, które spotkają się z tym sportem po raz pierwszy poleca się skoki tandemowe. Ci, którzy poczuli, że swobodne spadanie jest ich pasją, mogą skończyć kurs spadochronowy.

Skoki spadochronowe nad morzem w tandemie

Sam skok jest ogromnym przeżyciem i istnieje możliwość, że osoba, która doświadcza go pierwszy raz nie zwróci większej uwagi na to, co dookoła… ale warto skoczyć w pięknym otoczeniu. Chociażby po to, żeby film dokumentujący skok oszałamiał krajobrazami, a nie straszył przemysłową okolicą. Specyfiką skoków spadochronowych nad morzem, które odbywają się w tandemie jest możliwość polegania na instruktorze i dzięki temu istnieje większa szansa, by zaobserwować rozległe morskie widoki. Przed skokiem tandemowym każdy uczestnik otrzymuje szczegółowe instrukcje oraz wyposażenie, które pozwolą oddać w pełni bezpieczny skok. Warto pamiętać, że oprócz czasu swobodnego spadania, jest też czas lotu, w trakcie którego można podziwiać nadmorskie okolice.

Szkolenia i skoki spadochronowe nad morzem dla skoczków indywidualnych

Osoby, które po odbyciu skoków tandemowych poczuły, że to jest sposób na życie, mogą odbyć specjalne szkolenia uprawniające je do samodzielnych skoków, bez instruktora. Kurs AFF polega na oddawaniu skoków spadochronowych nad morzem w 3 etapach, wszystkich na wysokości maksymalnej, czyli 4000 metrów. Etap 1 obejmuje skoki z dwoma instruktorami, etap 2 to loty z jednym instruktorem, natomiast etap 3 to skoki samodzielne.Kurs SL obejmuje skoki z podłączeniem liny desantowej otwierającej spadochron z wysokości 1200 metrów, kolejnych skoków bez liny z pułapu 1500 i 2000 m, a następnie skoków z 4000 metrów.

Wymagania do odbycia skoków tandemowych i szkoleń

Osoby chcące skoczyć w tandemie nie muszą posiadać żadnych badań lekarskich. Skoczek musi mieć minimum 7 lat i nie może ważyć więcej niż 100 kg. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Przeciwwskazania to: epilepsja, schorzenia kręgosłupa, cukrzyca, niewydolność oddechowo – krążeniowa. Osoby zapisujące się na kurs spadochronowy muszą mieć skończone 16 lat, ukończoną szkołę postawową oraz posiadać opłaconą polisę OC dla skoczków spadochronowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *