Uncategorized

Kiedy szukać pokoju do wynajęcia?

Ogłoszenia w stylu „wynajem pokoi”, „wynajmę pokój” pojawiają się przez cały rok. Jednak są okresy kiedy jest ich stosunkowo więcej. Często także można uzyskać lepszą cenę za wynajem. Zatem, kiedy szukać pokoju lub mieszkania do wynajęcia?

Kiedy najtaniej wynająć pokój?

Szansa, że wynajmiemy pokój taniej w niektórych miesiącach jest większa. Najmniej osób zmienia miejsce zamieszkania zimą. Dlatego wtedy na rynku ogłoszeń jest najmniej anonsów o wynajem pokoi. Często też właściciele mieszkań w sezonie zimowym obniżają ceny. Wiąże się to z tym, że mniej osób odpowiada na oferty takich ogłoszeń, a lepiej wynająć pokój za mniej niż wcale. Zatem jeżeli zdecydujemy się wynająć pokój w zimowych miesiącach to możemy się pokusić o targowanie ceny z właściciel. Taki okres stagnacji na rynku nieruchomości trwa nawet dłużej. Często już od października do kwietnia. Studenci szukają pokoju przed rozpoczęciem roku akademickiego. Dlatego zaczynają szukać już w sierpniu. Wtedy też rodziny z dziećmi najczęściej się przeprowadzają tak, by zdążyć przed nowym rokiem szkolnym. Oznacza to, że w miesiącach letnich jest największy wybór mieszkań, ale też są one wtedy najdroższe. Zatem można podsumować, że najdroższe mieszkania i pokoje do wynajęcia są w miesiącach czerwiec-wrzesień, a najtańsze w grudniu w okresie świąt – wtedy najmniej osób zajmuje się przeprowadzką.

Gdzie szukać ogłoszeń?

Najbardziej popularne są ogłoszenia zamieszczane w internecie, w rubryce wynajmę pokój lub mieszkanie. Nadal niektóre osoby zamieszczają anonse w gazetach. Jedna ogłoszeń w sieci jest zdecydowani więcej. Internet daje nam także możliwość filtrowanie ogłoszeń pod nasze preferencje. Możemy sobie ustawić w przeglądarce, czy szukamy pokoju jednoosobowego, dwuosobowego, jak dużego, w jakiej okolicy i w jakim przedziale cenowym. Warto wybierać ogłoszenia pod którymi zamieszczone są zdjęcia oferty. Już po samych zdjęciach można wywnioskować, czy dana oferta będzie nam odpowiadać. Można ewentualnie zamieścić samemu ogłoszenie w rubryce „szukam pokoju„. Wtedy właściciele mieszkań będą do nas dzwonić już z gotową ofertą. W ogłoszeniu „szukam pokoju” należy zamieścić informacje jaka lokalizacja i cena nas interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *