turystyka

Weekend na morzem

Jest wiele sposobów na spędzenie weekendu we dwoje. To, gdzie powinniśmy się udać jest uzależnione m.in. od naszych indywidualnych preferencji oraz miejsca zamieszkania. Jednym z najciekawszych sposobów na spędzenie tych kilku dni jest Morze Bałtyckie. Jest to atrakcyjny kierunek zarówno latem, jak i zimą. Jak dojechać nad morze? Czy mieszkamy za daleko?

Dojazd własnym samochodem

Może się okazać, że nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, aby spędzić weekend we dwoje nad morzem. Dotyczy to przede wszystkim osób chcących podróżować własnym samochodem. Szczęśliwie, jeżeli jednak mieszkamy w pobliżu ważniejszych dróg ekspresowych lub w pobliżu autostrady A1 mamy sporą szansę na szybkie i komfortowe dotarcie nad morze. Szczególnie do Gdańska. Okazuje się, że do Gdańska w kilka godzin można dojechać nawet z Katowic.

Przejazd na takiej trasie zajmie nam około 6 godzin. Z kolei dla mieszkańców Łodzi jest to jedynie 3-godzinna podróż. Oczywiście, jeżeli nie mieszkamy w pobliżu odpowiednio rozbudowanej infrastruktury drogowej, która mogłaby doprowadzić nas nad wybrzeże komfortowo nasz czas podróży może się znacząco wydłużyć. Szczęśliwie, aby spędzić weekend we dwoje nad morzem nie musimy udawać się tam samochodem. Jakie mamy inne rozwiązania?

Przejazd pociągiem

Chociaż polskie pociągi nie należą do najszybszych to przemieszczenie się tym środkiem transportu posiada jedną zasadniczą zaletę. Jest to możliwość snu w czasie jazdy. Wykupując przedział z kuszetką możemy wybrać się w nocną podróż nad morze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w czasie snu dotrzeć na miejsce. Pozwala nam to na „zaoszczędzenie” dużej ilości czasu oraz pieniędzy, ponieważ nie musimy wydawać pieniędzy nad nocleg w hotelu.

Tego rodzaju rozwiązanie jest szczególnie dobrym pomysłem, jeżeli czas dojazdu pociągiem będzie wahać się między 6 a 8 godzin. Przykładowo decydując się na przejazd pociągiem z Poznania, który rusza przed północą możemy być pewni, że do Gdańska dojedziemy około 7 rano. Jeżeli jednak nie mamy możliwości skorzystania z dobrego połączenia kolejowego, a podróż samochodem nie ma sensu możemy zastanowić się nad trzecim rozwiązaniem.

Przelot samolotem

Obecnie bez większych problemów możemy dolecieć nad morze (do Gdańska) z wielu regionalnych portów lotniczych. Odnalezienie wielu połączeń wewnątrz krajowych m.in. do Gdańska nie będzie stanowić żadnego problemu dla osób mieszkających w pobliżu Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia czy też Poznania. Koszt takiego przelotu w dwie strony nie powinien przekraczać 300 – 700 zł w dwie strony dla jednej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *