turystyka

Wakacje w Szczyrku – idealny pomysł na lato!

Szczyrk to miejscowość w województwie śląskim, która kojarzy nam się głównie ze znakomitymi stokami narciarskimi. Każdej zimy miasto to przyciąga miłośników białego szaleństwa, którzy mogą wybierać swoje ulubione miejsca spośród wielu stoków narciarskich. Nie każdy jednak wie, iż warto tu przyjechać także latem. Jakie wtedy można wybrać atrakcje? Sprawdźmy to!

Szczyrk – miejsce, do którego przybywają pielgrzymi

Szczyrk to miejsce, w którym znajdują się dwa wyjątkowe kościoły, do których chętnie przyjeżdżają osoby wierzące. Jednak nie tylko one docenią wspaniałe walory architektoniczne pierwszego z nich. Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła to miejsce niepowtarzalne. Jest jednym z punktów Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. To drewniany kościół o architekturze zrębowej. Jego wnętrze urządzone jest w stylu późnobarokowym, co razem daje piorunujące wrażenie. Drugim miejscem w Szczyrku, które jest ważne dla pielgrzymów, jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Górce. Kult tego miejsca rozpoczął się pod koniec dziewiętnastego wieku, kiedy to miały tu ponoć miejsce cudowne objawienia Maryi. Obecnie znajduje się tu murowany kościół oraz cudowne źródełko, z którego chętnie korzystają osoby wierzące.

Górskie szlaki dookoła Szczyrku

Wielbiciele pieszych wędrówek także znajdą tu miejsce dla siebie. Szczyrk położony jest w Beskidzie Śląskim, znajdziemy tu wiele górskich szlaków. Dla początkujących piechurów idealny będzie spacer po deptaku wzdłuż rzeki Żylicy, obok skoczni Skaliste. Dla tych bardziej wymagających, ze Szczyrku można wybrać się np. na Malinowską Skałę, Klimczok, czy Skrzyczne.

Apartamenty Szczyrk noclegi

Szczyrk oferuje szeroką gamę różnorodnych noclegów. Już przy samym wjeździe do miejscowości, nietrudno jest zauważyć tabliczki z napisami „wolne pokoje” czy „pokoje do wynajęcia”. Jednak, by być pewnym jakości swojego noclegu, warto zarezerwować go dużo wcześniej. Szczyrk apartament, pokoje gościnne, hotele – wybór jest ogromny i każdy zajdzie coś, co zaspokoi jego potrzeby. Jeśli zainteresujemy się tym tematem odpowiednio wcześnie, bez problemu znajdziemy miejsce w centrum miasta, pokój z widokiem na górskie szczyty lub oddalone od zgiełku kurortu, za to położone wprost przy górskim szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *