biznes

Zalety palet wykonanych z tworzywa sztucznego

Przechowywanie i transport towarów wymaga zainwestowania w palety. Do niedawna w polskich magazynach królowały palety drewniane. Obecnie wypierane są one przez palety z tworzywa sztucznego. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Sprawdzamy to w poniższym tekście.

Tworzywo sztuczne jest trwalsze od drewna

Podstawową zaletą tworzywa sztucznego jest jego trwałość. Paleta z tworzywa sztucznego ma wytrzymałą konstrukcję. Ryzyko uszkodzenia palety w wyniku jej pęknięcia jest znacznie mniejsze niż w przypadku palet wykonanych z drewna.

Podczas wytwarzania takich akcesoriów jak Palety plastikowe producent bada i deklaruje ich nośność. Dzięki temu użytkownik ma poczucie pewności, że towar przechowywany lub przewożony na palecie jest bezpieczny i nie ulegnie uszkodzeniu.

Palety z tworzywa sztucznego są higieniczne

Drewno to materiał, który jest trudny w utrzymaniu czystości. Narażony jest między innymi na pleśń oraz inne trudno usuwalne zabrudzenia. Paleta z tworzywa sztucznego jest pozbawiona tych wad. Dobrze sprawdza się w sektorze spożywczym.

W tej branży najbardziej rozpowszechniona jest paleta plastikowa 1200×800 ze względu na jej uniwersalność. Jednak przed wprowadzeniem na rynek takiego rozwiązania, jak spożywcze palety plastikowe producent musi postarać się o odpowiedni atest.

Rozwiązania z tworzywa sztucznego są ekonomiczne

Palety z drewna przez wiele lat skutecznie konkurowały niską ceną z innymi modelami. Jednak paleta z plastiku może być także ekonomicznym rozwiązaniem. Jest znacznie trwalsza od drewnianego odpowiednika.

Na rynku znajdziemy palety w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Kształt palety z tworzywa pozwala na tworzenie stabilnych konstrukcji składających się z palet. Te cechy pozwalają na znacznie lepszą organizację przestrzeni magazynowej niż w przypadku zastosowania palet drewnianych.

Ważna jest ekologia

Plastik to tworzywo, które nie kojarzy się z ekologią. Jednak jest to błędne przekonanie. Paleta plastikowa 1200×800 jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem od swojego drewnianego odpowiednika. Wykonana jest z tworzywa, które obecnie może już podlegać pełnemu recyklingowi.

Coraz więcej firm logistycznych oferuje już usługę wynajmu palet plastikowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu ta sama paleta może być wykorzystywana wielokrotnie w wielu miejscach bez szkody dla środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *