turystyka

Tereny rekreacyjne i sport

Wybierając się z dziećmi nad nasze polskie morze, warto wziąć pod uwagę inne atrakcje, z których nasi milusińscy mogą skorzystać w przypadku niepogody. A jak wiadomo, wybrzeże oferuje ich całkiem sporo. Gdzie udać się, gdy kąpiele w morzu są niemożliwe? Jak uatrakcyjnić wyjazd nad morze naszej rodzinie? Poniżej, kilka sprawdzonych propozycji.

Tereny rekreacyjne i sport

Gdy aura za oknem nie sprzyja kąpieli morskiej, jednak nie chcemy siedzieć w pokoju – warto wybrać się z naszą rodziną na przejażdżkę rowerową. Terenów do rekreacji w nadmorskich miejscowościach nie brakuje, dlatego też obecnie każdy hotel i pensjonat wyposażony jest w wypożyczalnię rowerów, z której mogą skorzystać goście. Takie wypożyczalnie są również w mieście, dlatego warto wynająć rower na kilka godzić i zwiedzić okolicę w przyjemnej, rodzinnej atmosferze, podziwiając widoki oraz przebywając z naturą.

Ciepła woda

Gdy woda w morzu nie sprzyja kąpielom, zawsze można zabrać nasze pociechy do aquaparku. W Słupsku, w Koszalinie, w Gdańsku nie brakuje zjeżdżalni oraz wodnych atrakcji dla najmłodszych, dlatego też jest to dobra alternatywa do dnia spędzonego na plaży. Dzieci uwielbiają wodę i świetnie się w niej czują, dlatego też rodzice chętnie zabierają je tam gdzie mogą się porządnie wyhasać. Co ciekawe, w takim aquaparku również rodzice będą świetnie się bawić, gdyż atrakcji dla dorosłych jest co niemiara. Pyszna kawka w kawiarni to także miłe zakończenie wycieczki po szaleństwie kąpielowym.

Coś dla prawdziwych smakoszy

Wakacje nad morzem z dzieckiem nie mogą obyć się bez pysznego, lokalnego jedzenia. To właśnie nad morzem smażona, świeża rybka, frytki i surówka smakują obłędnie. To właśnie tu lody można jeść nie licząc kalorii. I to właśnie nad morzem dzieci kochają jeść wszystko to, co do tej pory im nie smakowało. Wielu rodziców korzysta z tej aury i chętnie spędza czas ze swoimi pociechami w ciekawych restauracjach, które oferują lokalne przysmaki.

Jak widać z powyższego, wakacje nad morzem z dzieckiem mogą być naprawdę bardzo udane. Wystarczy odpowiednio zaplanować ten czas i korzystać z atrakcji i miejsc, które oferują nam nadmorskie miejscowości. Dobrze jest także zrobić sobie wycieczkę pasem wybrzeża i zwiedzić kilka miejsc, by w pełni napawać się pięknym naszego polskiego morza i wyjątkowych plaż. Co ciekawe, kto raz spróbuje takich wakacji, często wraca – zarówno nad nasze morze, jak i do tych miejscowości, w których już było, by sprawdzić na własne oczy jak się ona zmieniają po czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *