turystyka

Skoki ze spadochronem bez szkoleń i badań lekarskich!

Ekstremalne sporty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dla tych, którzy lubią buzującą adrenalinę, doskonałym pomysłem mogą być tandemowe skoki ze spadochronem. Teraz po to, aby skoczyć, nie trzeba brać udziału w szkoleniach i donosić wyników badań lekarskich!

Tandem – skoki spadochronowe dla niedoświadczonych

Wielu osobom skoki spadochronowe kojarzą się z koniecznością zapisania się na czasochłonne, a także drogie szkolenie, a także posiadaniem nienagannego stanu zdrowia i kondycji. Teraz jednak nie jest to konieczne.

Skoki tandemowe są skierowane do osób, które chcą skoczyć ze spadochronem bez żadnych wcześniejszych przygotowań. W takich skokach udział biorą instruktor spadochroniarstwa wraz ze swoim klientem, którzy złączeni są uprzężą tandemową.

Dzisiaj tandemowe skoki ze spadochronem są dostępne niemalże dla każdego, kto chciałby doznać niesamowitych emocji towarzyszących lotom w przestworzach. Łatwy dostęp do takiej rozrywki powoduje, że jest ona tak popularna!

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Skoki tandemowe to świetna propozycja dla wielu osób. Warto jednak wskazać, że ze względu na brak badań lekarskich, należy wziąć pod uwagę określone przeciwwskazania zdrowotne.

Najważniejsze przeciwwskazania do skoków ze spadochronem tandemowym:

– epilepsja
– ostre stany chorobowe układu krążeniowego
– ostre stany chorobowe układu oddechowego
– wrodzona łamliwość kości
– problemy ze stabilnością kręgosłupa
– osoby ze znaczną otyłością

Skoki w tandemie – lot ze swobodnym spadaniem

Skok ze spadochronem odbywający się w tandemie wymaga przeprowadzenia wcześniejszej rezerwacji. Teraz można wykonać ją online. Przy rezerwacji można określić też wysokość wyskoku – 3 tysiące albo 4 tysiące metrów.

Przed skokiem uczestnik jest instruowany, jak ma się zachowywać. Otrzymuje również odpowiednie wyposażenie, do którego zaliczają się gogle, kombinezon. Kombinezon stosowany jest przy chłodniejszej pogodzie.

Skok ma miejsce z wybranej wcześniej wysokości. Jest ona związana z określonym czasem swobodnego spadania – lotu bez otwartego spadochronu. Przy 3 tysiącach metrów to czas około pół minuty, a dla 4 tysięcy – minuta. To właśnie ten moment skoku tandemowego jest uznawany za najbardziej ekscytujący i emocjonujący!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *