dom i ogród

Jak wybrać prezent dla promotora?

Podziękowania dla promotora to w zasadzie całkiem wrażliwy temat. Z jakiego powodu? Co tutaj stanowi pewien kłopot? Jak się z nim uporać? Na te wszystkie pytania odpowiemy poniżej…

Problematyczne podziękowania dla promotora

Dlaczego takie podziękowania rodzą tyle problemów? Otóż sprawa wcale nie jest taka skomplikowana, jakby się mogło to wydawać. Dawniej dany wykładowca miał średnio może jednego studenta pod opieką na kilka lat czasem. Wówczas prezent w postaci bukietu kwiatów i pióra wiecznego był naprawdę wyjątkowy. Nie zapominajmy bowiem, że zarówno piękne bukiety jak i pióra wieczne dawniej były bardziej luksusowym towarem niż są obecnie.

A teraz? No właśnie, teraz tak naprawdę nie ma już sensu dawać bukietów oraz piór wiecznych. Obecnie jeden profesor czy doktor często ma kilkunastu studentów pod opieką. Wówczas, kiedy nadchodzi czas obrony licencjatu, magisterki czy doktoratu, nagle jest on zasypany różnego rodzaju piórami i kwiatami. Nikt tego w takiej ilości nie potrzebuje.

Prezenty, których lepiej już nie dawać

Dzisiaj zatem powoli się już odchodzi właśnie od takich prezentów jak ogromne bukiety kwiatów czy pióra wieczne. Co jeszcze jest obecnie już średnio aktualne? Otóż warto tu powiedzieć, że dzisiaj także już słodycze stają się zbyt pospolitym prezentem. Z alkoholem z kolei naprawdę trzeba bardzo uważać.

Oczywiście także należy unikać również wszelkich podziękować dla promotora, które depczą zasady grzeczności. Nie dajemy zatem kosmetyków, taniego alkoholu czy też intymnych przedmiotów.

Ciekawe pomysły na prezenty

Jakie podziękowania dla promotora stają się zatem teraz na czasie? Otóż ciekawym pomysłem jest zorganizowanie zbiórki na jakiś cel. Jeśli przykładowo nasz promotor jest zapalonym miłośnikiem wielorybów i najchętniej ratowałby je własnoręcznie, można się zapytać, czy zamiast prezentu nie wolałby, żeby zorganizować zbiórkę właśnie na organizację ratującą wieloryby.

Ciekawym pomysłem jest także zakup czegoś oryginalnego, co jakoś wiąże się s tematyką pracy. Przykładowo jeśli jest to praca dotycząca kultury Gruzji, można zakupić prawdziwe gruzińskie wino, jakąś gruzińską rzeźbę czy też obrus w gruziński haft. Takie prezenty są ciekawe i fajnie jest się nimi pochwalić.

Podziękowania dla promotora dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *