turystyka

Mielno i jego dzielnice

Unieście jeszcze do niedawna na mapie widniało jako miejscowość. Jednak wraz ze zmianami stało się dzielnicą miasta Mielno położonego w województwie zachodniopomorskim. Wspaniałą informacją jest fakt, iż jest to miasto nad Morzem Bałtyckim, co zapewne zainteresuje wczasowiczów.

Mielno – jakie są zalety pobytu w tym mieście?

Wybrzeże Słowiańskie może przyciągać nie tylko swoim bajecznym krajobrazem, ale również historią. Sama nazwa wskazuje na dość odległą przeszłość słowiańską, naszych przodków. Wybrzeże to skrywa również tajemnice tak zwanej zimnej wojny. U tego wybrzeża leży kilka miast, w tym właśnie Mielno. Ponadto do obszaru tego miasta wliczone jest całe jezioro Jamna. Tak więc powierzchnia miejsc do plażowania oraz możliwości podziwiania pięknych widoków jest ogromna.

Unieście w Mielnie.

Tak jak wspomniano Unieście dopiero niedawna, bo dopiero na początku roku 2017 zostało połączone z Mielnem i jednocześnie stało się jednym z jego dzielnic. Dzielnica ta jest typowo letniskowym miejscem. Możliwe, że to również dlatego hotel w Unieście jest bogaty w wyjątkowe atrakcje oraz możliwości wypoczynkowe. Chociaż w czasie lata najwięcej czasu spędzamy na wolnym powietrzu, to równie ważny jest wypoczynek na wygodnym łóżku, w fantastycznie wyposażonym miejscu wypoczynkowym. Hotel w Unieście może stać się miejscem relaksu zarówno dla całej rodziny, grupy, jak i singli, którzy również potrzebują oderwać się od zwykłej codzienności.

Plaże w Unieście.

Kąpielisko w mieście Unieście nazwane zostało „Unieście 221”. Natomiast jego długość wynosi 100 kilometrów. Z informacji turystów wynika, iż jest ono wyjątkowo dobrej czystości. Ponadto woda w nim spełnia wymogi jakościowe dla wody w kąpielisku Unii Europejskiej. Nie można zapomnieć również o plaży, która jest czysta oraz zadbana. Jest na niej miejsce do zabawy z dziećmi i opalanie się.

Centrum w Mielnie.

Centrum stanowi drugą dzielnice Mielna. Chociaż ma ono charakter bardziej miejski, to również może być miejscem wypoczynkowym i rekreacyjnym. Odpocząć można między innymi na deptaku przy ul. Kościuszki, gdzie mieści się również fontanna. Zarówno przy plażach, jak i w centrum mieści się spora ilość świetnych kawiarni, restauracji oraz smażalni ryb. Natomiast w dni pochmurne miasto kusi halą sportową i krytymi pływalniami. Jednak czy nie lepiej podziwiać nawet deszczowe widoki pod zadaszeniem? Ciepłe dni nawet podczas deszczu mogą być atrakcją. Poza tym pogoda w lecie bardzo szybko się zmienia. Nic więc dziwnego, że najwięcej uwagi przyciągają nadbałtyckie plaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *