turystyka

Kupno psa przez internet

Psy na sprzedaż, to nie tylko hasło reklamujące daną działalność gospodarczą, to także pozycje, według których osoby chcące zacząć życie z pupilem szukają tego jedynego zwierzaka. Ogłoszenia tego typu można z łatwością znaleźć w internecie na różnych stronach. Na co warto zwrócić uwagę chcąc kupić pas przez internet z ogłoszeń „psy na sprzedaż„?

Kupowanie psa przez internet?

Pies to żywe zwierzę. Nie należy więc traktować transakcji kupna psa tak jak zakupu mebli czy ubrań przez internet, które można ewentualnie zwrócić jeśli po jakimś czasie konsument się po prostu rozmyśli.Ogłoszenia typu sprzedam psa, to szybki sposób, dzięki któremu można kupić psa w dowolnym wieku i dowolnej rasy. Jednak zanim dojedzie do ostatecznej transakcji warto najpierw przyjrzeć się kilku szczegółom.

Jeśli interesuje nas kupno większego psa, to warto sprawdzić czy taki pies był regularnie szczepiony, czy przebył jakieś poważne choroby oraz czy jego aktualny stan zdrowia jest dobry. Nawet jeśli stan zdrowia psa nie gra aż tak ważnej roli przy wyborze, to warto być świadomym tego na co się właściwie piszemy niż później przeżywać rozczarowanie bądź zdziwienie. Co więcej, jeśli to suczka to warto zapytać czy miała już młode.

Ogłoszenia sprzedam psa, najpierw sprawdź

Jeśli interesuje nas wybranie małego psa to również warto spytać o książeczkę szczepień, a także czy pies jest już nauczony jedzenia stałego czy może potrzebuje jeszcze czasu by odejść od pokarmu matki. Nawyki związane z wyprowadzaniem psa, a także jego toaletą, to również coś co może zainteresować każdego przyszłego właściciela.

Przed ostatecznym zakupem psa warto najpierw umówić się na spotkanie i spróbować z takim psem spędzić odrobinę czasu, żeby zobaczyć czy udaje nam się z psem pobawić czy odpowiada nam zachowanie psa i czy po prostu nawiąże się jakaś nić porozumienia.

Jeżeli przy takim spotkaniu pies spróbuje nas ugryźć, to może to być niekoniecznie dobra oznaka.

Zanim kupie psa

Wiele właścicieli nie myśli o tym by przygotować się na zjawienie się nowego pupila w domu. Takie elementy jak miski na pokarm i wodę, zapas karmy, zabawki dla psa, a także smyczy czy obcążki do paznokci bądź szczotka nie zawsze są oczywistym zakupem dla przyszłych właścicieli czworonogów. Warto więc nie być spóźnionym z faktami i zrobić niezbędne zakupy zanim ktoś powie „kupie psa”. Jeśli, nie jesteśmy pewni czego pies potrzebuje, to zawsze można zapytać obecnych właścicieli co oni mają przygotowane dla psa. Właściciele mogą też być wielkoduszni i mogą chcieć część rzeczy oddać za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *