turystyka

Jakiego wybrać psa – kundelka czy rasowego?

Posiadanie czworonoga to nie tylko czerpanie przyjemności ze wspólnych spacerów. To również wiele obowiązków, na które się decydujemy przy zakupie psa. – regularne wizyty u weterynarza, kąpiel, czesanie, wychowywanie psa tak, aby nie stwarzał zagrożenia dla otoczenia. Należy podkreślić jednak z całą odpowiedzialnością, że mimo wszystko miłość i wdzięczność czworonoga warta jest poświęcenia czasu tym obowiązkom.

Psy na sprzedaż – jakiego czworonoga wybrać?

Przy zakupie psa często borykamy się z wątpliwościami, jaki pies będzie odpowiedni dla nas. Co i jak wybrać? Czy postawić na kundelka czy rasowego psa i dlaczego?

Bez problemu znajdziemy hodowle, które oferują psy sprzedaż z rodowodem. Musimy sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, czy potrzebujemy psa z rodowodem? Czy nie lepiej zaadoptować kundelka ze schroniska i tym samym dać mu szansę na spokojne życie w kochającym domu? Ważne jest podkreślenie, że nieważne czy wybierzemy rasowego psa czy kundelka – decyzja ta musi być w pełni świadoma i odpowiedzialna. Nie chcemy przecież wyrządzić krzywdy zwierzęciu i zamieszczać ogłoszenia typu „sprzedam psa”, chcemy bowiem znaleźć przyjaciela, który z nami będzie na długie lata.

Jakie są zalety posiadania kundelka?

Kundelki często uważane są za psy „łatwiejsze w obsłudze”. Kundelki to pieski, które w swoim drzewie genealogicznym już dawno nie miały rasowych psów, w związku z czym nie przejawiają one cech typowych dla danej rasy oraz instynktów – dzięki czemu nie są tak wymagające jak rasowe psy i nie potrzebują specjalnych aktywności. Z reguły ufne, przyjacielskie, wdzięczne i mądre.

Jakie są zalety posiadania rasowego psa?

Obecnie zdecydowanie znajdziemy więcej ofert przedstawiających rasowe psy na sprzedaż niż kundelki. Podyktowane jest to przede wszystkim modą. Modny stał się maltańczyk, yorkshire terrier czy szpic miniaturowy. Spacery z malutkim, słodkim pieskiem z kolorowymi spinkami na główce robią furorę. Dużą popularnością cieszy się również np. husky syberyjski, z którym można zdobywać szczyty górskie. Przy wyborze rasowego psa należy pamiętać przede wszystkim, do czego została wyhodowana rasa – husky syberyjski nie sprawdzi się bowiem leżąc cały dzień na kanapie, a szpic miniaturowy szczytu nie zdobędzie – pies rasowy często będzie wykazywał zachowania instynktowne. Ponadto, każda rasa ze względu na swoje uwarunkowania będzie musiała być żywiona wyspecjalizowaną karmą. Ze względu na możliwość dużego zarobku to właśnie rasowe psa najczęściej trafiają do ogłoszeń „sprzedam psa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *