kulinaria

Ciasta świata vs Polska

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie ciasta są najpopularniejsze na świecie? Czy wiesz ile z nich możesz dostać w Polsce? A ile już sam mogłeś spróbować? Jakie ciasta na zamówienie Wrocław?

Ciasta z różnych stron świata

Sprawdź, które z przedstawionych ciast możesz dostać na zamówienie we Wrocławiu.

1. Zacznijmy od naszego zachodniego sąsiada. Czym można zachwycić takie podniebienie? Kilka warstw ciasta czekoladowego przekładanego kremem, udekorowanego jeszcze większa ilością kremu i czereśniami o nazwie – tort Szwarcwaldzki. 2. Nowa Zelandia i Australia, lubują się w nie aż tak orientalnym cieście, bo w bezie z dodatkiem kremu, a najczęściej też owoców o nazwie Pavlova.3. Odległa Japonia znana jest z Mochi, które powstaje z kleistego ryżu lub mąki ryżowej, często też jest nadziewane pastą z truskawek lub czerwonej fasoli. Ma kształt przypominający kluski lub bułeczki.4. Szkocja. Słynne szkocie ciasto na święta Bożego Narodzenia zawiera znaczną ilość rodzynek, migdałów, a także kandyzowanej skórki cytrynowej. Dla dodania wilgotności czasem z dodatkiem whiskey. Nazywa się Dundee Cake.5. Włochy. To nie tylko Tiramisu, włosi uwielbiają też Panettone, czyli rodzaj tradycyjnej babki. Wypiekana jest w wysokiej formie, przez co ma kształt podobny do chleba. W środku można znaleźć dużą ilość owoców.6. Rosja. Pascha rosyjska, to rodzaj sernika, spożywanego zwyczajowo na Wielkanoc, na co z resztą wskazuje sama nazwa.

Sprawdź zatem dobre ciasta Wrocław.

A co z Polską?

Ciężko by było wskazać na jedno polskie ciasto, które mogłoby być uważane za uwielbiane przez wszystkich.Znaczną popularnością cieszy się na pewno jabłecznik oraz sernik, m.in. ze względu na prostotę ich przyrządzenia czy też przez ich atrakcyjną cenę i wysoką dostępność w sklepach: sprawdź dobre ciasta Wrocław.

Makowiec, keks czy piernik dla niektórych mogą być obowiązkowym elementem na świątecznym stole. Natomiast karpatka czy chociażby zwykłe ciasto drożdżowe, z dodatkiem sezonowych owoców mogą być idealnym dodatkiem do kawy w niedzielne popołudnie.

Jeżeli właśnie naszła cię ochota na pyszne ciasto to może czas na ciasta na zamówienie wrocław.

Mając już smakowite ciasto na popołudnie warto już tylko zasiąść do pięknie udekorowanego stołu, zaprosić znajomych, czy zorganizować uroczyste spotkanie i delektować się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *