turystyka

Gdzie przenocować w Wiśle?

Wisła jest miastem turystycznym, znajdującym się w południowej Polsce, w Beskidzie Śląskim. To w tym mieście wychował się znany skoczek narciarski Adam Małysz, a sama miejscowość zimą staje się bazą dla wielu fanów zimowego szaleństwa. Nazwa miejscowości wzięła się właśnie od jednej z największych rzek Polski, która ma tutaj swoje źródła.

Jaką porę roku wybrać na przyjazd?

Oferowane w mieście wisła noclegi są całoroczne i nic dziwnego: zarówno latem, jak i zimą jest tu mnóstwo rzeczy do obejrzenia i zrobienia.

Wiosną lub latem można wybrać się na spacer po ponad 150km szlaków turystycznych mieszczących się w okolicy, wybrać się na wycieczkę górską trasą rowerową czy oddać się innemu ulubionemu sportowi, bowiem w Wiśle dostępne są między innymi boiska do siatkówki, koszykówki czy tenisa.

Zimą Wisła zmienia się głównie w miejscowość dla fanów białego szaleństwa. Czeka tutaj aż 18 stoków narciarskich i wiele kilometrów tras zjazdowych dla fanów nart czy snowboardu.

Dla fanów skoków narciarskich nie lada gratką będzie muzeum poświęcone Adamowi Małyszowi czy skocznia narciarska jego imienia.

Noclegi Wisła – w jakiej lokalizacji?

Wisła, jak każda miejscowość turystyczna, posiada bogatą bazę noclegów o różnym standardzie. W Wiśle można wybrać noclegi na obrzeżach miasta lub w ścisłym centrum, o wysokim standardzie lub bez większych udogodnień.

Jeśli planujesz przyjechać do Wisły w okresie zimowym aby pojeździć na nartach, zwróć uwagę aby Twoja kwatera znajdowała się w pobliżu wybranego stoku – to znacznie ułatwi dotarcie do niego.

Dla osób, które cenią komfortowe warunki, dostępne są również w miejscowości Wisla noclegi o podwyższonym standardzie. Cena takich pokoi jest wyższa, jednak zapewnione warunki są najwyższej jakości i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Co zjeść w Wiśle?

Będąc w Wiśle, warto spróbować lokalnych specjałów, takich jak bundz (czyli ser owczy) czy poleśnik (placek ziemniaczany). Wiele domowych kwater w Wiśle oferuje również wyżywienie, w ramach którego można spróbować wielu przepysznych lokalnych specjałów, przygotowywanych przez właścicieli przy użyciu dobrej jakości składników.

Zakres cenowy posiłków w miejscowości może się różnić w zależności od lokalizacji czy standardu lokalu, jednak z pewnością każdy znajdzie pyszne jedzenie dla siebie w odpowiadającej mu cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *