turystyka

Domki przy plaży – jak znaleźć ten wymarzony?

Spędzenie urlopu w domu letniskowym to jeden z ciekawszych pomysłów. Nie dziwi więc, że nad polskimi jeziorami oraz na nad Bałtykiem można znaleźć tak wiele ofert noclegu w domu. Z drugiej strony, mimo dużej ilości takich obiektów znalezienie wolnego miejsca często jest trudnym zadaniem. Tak więc, jak znaleźć wolny domek?

Rezerwuj z wyprzedzeniem

Oczywiście najprostszym sposobem jest rezerwacja z wyprzedzeniem. Pamiętaj jednak, że telefon na kilka tygodni przed przyjazdem, albo na kilka tygodni przed wakacjami, to w wielu przypadkach za późno. Większość domków, szczególnie tych położonych nad brzegiem będzie już dawno zarezerwowana. Dlatego robienie rezerwacji i wpłacanie kaucji na kilka miesięcy przed przyjazdem to dobra praktyka. Co, jednak gdy do urlopu pozostało niewiele czasu?

Szukaj w mniej obleganych miejscach

Jeżeli do wakacji zostało kilka tygodni, to trzeba się liczyć z tym, że na odległość nie znajdą się żadne Domki przy plaży. W takiej sytuacji warto pójść na kompromis i zacząć szukać noclegu także w domkach nieco oddalonych od wybrzeża. Wtedy szansa na znalezienie lokum znacząco rośnie. Za poszukiwania odpowiedniego miejsca można się zabrać zarówno internetowo, jak i telefonicznie.

Szukając na portalu rezerwacyjnym ma się możliwość sprawdzenia nie tylko oferty, ale także wolnych terminów. Wbrew pozorom duża część portali rezerwacyjnych, szczególnie lokalnych, nie pozwala na sprawdzenie wolnych terminów!.

Jeżeli jednak na portalu nie znajdą się żadne domki przy plaży, czy też w jej pobliżu, to pozostaje wykonywanie bezpośrednich połączeń. W takim wypadku doskonale sprawdzą się lokalne strony, na których zwykle można znaleźć więcej miejsc noclegowych na danym obszarze, niż na booking.com.

Po telefonach, najprawdopodobniej, także nie znajdzie się wolny termin. Można jednak pozostawić swoje dane właścicielowi domku. Zawsze zdarzają się odwołane rezerwacje, do których można mieć pierwszeństwo. Wystarczy przekonać właściciela do zadzwonienia do nas, gdy tylko pojawią się wolne miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *