turystyka

Czym kierować się wybierając struny gitarowe?

Gitara jest instrumentem dość uniwersalnym. Znajduje zastosowanie praktycznie w każdym gatunku muzycznym. Klasyka, country, latino czy nawet rap. Gitara może być wykorzystana do wytworzenia oryginalnych i ciekawych brzmień. Należy jednak pamiętać, że na wydobywany dźwięk ma wpływ kilka czynników, które są całkiem uniwersalne dla każdej gitary.

Przede wszystkim struny

Gitara nie może wydać najprostszego dźwięku bez założonych strun. Z tego względu, wybór odpowiednich jest tak istotny dla każdego muzyka. Chcąc oddać siebie poprzez muzykę należy wybrać, więc takie struny gitarowe, które będą w pełni spełniały nasze oczekiwania. Obecnie, struny nazwy jest bardzo dużo dlatego początkujący muzycy mogą czuć się lekko zagubieni. Warto skorzystać z rad bardziej doświadczonych kolegów, którzy z chęcią wymienią się doświadczeniami na ten temat.

Same struny gitarowe różnią się między sobą diametralnie. Istnieją dwa główne czynniki. Pierwszym z nich jest grubość, drugim z kolei materiał. Wiedząc na jakiej gitarze będziemy grać struny należy dobrać w odpowiedni sposób. Twardość oraz sztywność gryfu jest równie ważna. Zbyt mocne struny mogą powodować bardzo duże naprężenia w tej części gitary, a w efekcie może dojść do uszczerbku lub pęknięcia.

Wybierz mądrze

Prócz samej grubości strun bardzo ważne są wszelkie dodatki. Bardzo popularne jest powlekanie strun środkiem wydłużającym żywotność. Tego typu środki mogą co prawda zwiększyć nieco żywotność strun jednak mogą mieć niekorzystny wpływ na wydobywany dźwięk. Może to nie przeszkadzać początkowym muzykom, jednak doświadczeni gracze bardzo często rezygnują z takich rozwiązań, właśnie z powodu zakłamywania dźwięku. Z tego względu różne struny nazwy są dostępne w wielu wersjach.

Struny same w sobie nie są bardzo drogie jednak ich częste wymiany mogą mieć istotny wpływ na całokształt budżetu. Z tego względu warto zastanowić się przed zakupem, a jeżeli jest taka możliwość, lepiej przetestować kilka rozwiązań. W taki sposób unikniemy wpadki spowodowanej nietrafionym wyborem.

Struny gitarowe są bardzo istotne, ponieważ bez nich nie jest możliwa gra na tym instrumencie. Chcąc wydobyć pełnię dźwięku należy dokonać odpowiedniego wyboru do stylu granego przez nas. Źle dobrane struny mogą okazać się zbyt miękkie i „płaskie” do muzyki, którą chcemy grać. Zbyt grube mogą z kolei niszczyć całokształt utworu poprzez zbyt niskie tony. Z tego względu wypróbowanie kilku typów strun wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli wybrać model skrojony do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *