Przemysł, Transport

Czy warto inwestować w zamykane skrzynki?

Najważniejsze w spedycji są terminowe dostawy, niskie koszty transportu oraz czas transportu. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo ładunku także jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy, czy towar dotrze bezpiecznie do kontrahenta.

Zalety zamykanych skrzynek

Ciekawym rozwiązaniem są skrzynki plastikowe zamykane, które posiadają pokrywę oraz wzmocnienia boczne. Wszystkie te elementy mają chronić ładunek przed przesuwaniem się podczas drogi. Skrzynka plastikowa zamykana sprawia, że ładunek może dotrzeć nienaruszony do klienta. Dodatkowo specjalne plomby informują o tym, czy ktoś próbował się dostać do środka skrzynki. Jeżeli plomba jest wyłamana to oznacza, że ładunek został naruszony i niestety nie nadaje się do dostarczenia. Warto zauważyć, że nowe pojemniki są zdecydowanie lżejsze od swoich poprzedników. Według obliczeń jest to nawet 10% mniej na wadze w stosunku do poprzednich wersji. Skrzynki plastikowe zamykane służą do przewożenia najróżniejszych przedmiotów. Należy też zaznaczyć, że puste pojemniki mogą być do siebie nawzajem wkładane, dzięki czemu jeszcze bardziej można oszczędzić miejsce. Należy też mieć na uwadze, że dzięki takim działaniom spada również emisja dwutlenku węgla do atmosfery co z pewnością jest dobre dla środowiska naturalnego.

Czym się wyróżniają skrzynki zamykane?

Skrzynki plastikowe zamykane mają na tyle dużą powierzchnię, że możliwe jest naklejenie etykiet lub nadruków, które informują o typie przewożonego towaru. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza jeżeli chodzi o identyfikację towarów i produktów. Wzmocnieniu uległy również części boczne, dzięki czemu teraz jest jeszcze większa stabilność i gwarancja, że ładunek dotrze bezpiecznie do punktu docelowego. Na rynku dostępne są różne pojemności skrzynek. Najmniejsze mają 18 litrów, a największe 70 litrów, dlatego bez większych problemów, każdy powinien móc wybrać coś pasującego do swojej firmy. Puste pojemniki można wsadzać do siebie, dzięki czemu można zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca na magazynie. Należy pamiętać, że są to niezwykle wytrzymałe, ale również elastyczne konstrukcje, które dobrze znoszą działanie wilgoci oraz promieni słonecznych. Warto pamiętać, że w spedycji wytrzymałość i szybkość odgrywa bardzo istotną rolę. Skrzynka plastikowa zamykana na wyposażeniu firmy to gwarancja sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *