Transport

Co warto wiedzieć o wózkach widłowych?

Wózek widłowy to funkcjonalne urządzenie silnikowe, bardzo pomocne w wielu fabrykach, magazynach, sklepach i innych przedsiębiorstwach. Co powinien wiedzieć na jego temat każdy, kto planuje zakup takiego sprzętu? Na czym polega jego działanie? Dlaczego dobry serwis wózków widłowych jest tak ważny?

Wózki widłowe – budowa

Wózek widłowy jest poruszającą się na kołach maszyną, napędzaną poprzez znajdujący się wewnątrz silnik. Całość przypomina zatem auto, zwłaszcza że elementami wchodzącymi w konstrukcję są również pedały gazu, hamulce, skrzynia biegów, kierownica czy sprzędło. Główną rolę odgrywa tu jednak maszt oraz widły, które umożliwiają transportowanie rozmaitych przedmiotów o dużej wadze, wynoszącej nawet parę ton. Pojazdy te są więc idealne przy rozładunku czy załadunku towaru w sklepie, magazynie, przedsiębiorstwie produkcyjnym. Wszystkie części maszyny sprawiają, że niezwykle ważną sprawą są stałe przeglądy wózków widłowych, co zresztą objęte jest obowiązkiem wynikającym z przepisów. Oczywiście sam zakup sprzętu nie oznacza, że można z niego natychmiast korzystać – podobnie jak w przypadku samochodów niezbędna jest jego rejestracja oraz badanie określające stan techniczny i zdolność do użytku.

Przegląd i naprawa

Przeglądy wózków widłowych wykonuje się kilkukrotnie w ciągu roku – jest to zależne od typu posiadanego sprzętu. Za całość odpowiedzialny jest właściciel danego przedsiębiorstwa, a wszystkie informacje z tym związane muszą być notowane w specjalnych dokumentach. Niesprawna lub uszkodzona maszyna może spowodować wypadek w miejscu pracy, a tym samym bardzo zagrażać utracie zdrowia lub życia kierowcy. Każda firma musi zatem znaleźć dobry serwis wózków widłowych, który zadba o prawidłowe działanie maszyn. Przykładem usług wykonywanych w takich punktach jest wymiana części, filtrów, olejów, naprawa silników i skrzyń biegów czy też elementów, które wchodzą w skład hydrauliki siłowej. Jedne z najczęściej przeprowadzanych czynności związane są także z oponami i akumulatorem. Dobrym miejscem na wykonanie naprawy wózka widłowego jest https://www.agforklift.pl/.

Naprawa wózków widłowych Śląsk

W obrębie Śląska można trafić na dobry serwis wózków widłowych. Bardzo istotne jest, aby usługi tego typu wykonywane były przez osoby z bogatym doświadczeniem i wiedzą praktyczną na temat rozmaitych modeli. Naprawa wózków widłowych Śląsk dotyczy zarówno remontów, wymiany części, przeglądów, jak i przygotowań do badań przeprowadzanych na potrzeby Urzędu Dozoru Technicznego. Zatrudnieni technicy udzielą również porady związanej z użytkowaniem maszyn oraz przygotują wszelkie dokumenty,w postaci np. dziennika konserwacji, niezbędnego przy posiadaniu wózków widłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *