Transport

Co warto wiedzieć o wózkach widłowych?

Wózek widłowy to funkcjonalne urządzenie silnikowe, bardzo pomocne w wielu fabrykach, magazynach, sklepach i innych przedsiębiorstwach. Co powinien wiedzieć na jego temat każdy, kto planuje zakup takiego sprzętu? Na czym polega jego działanie? Dlaczego dobry serwis wózków widłowych jest tak ważny?

Wózki widłowe – budowa

Wózek widłowy jest poruszającą się na kołach maszyną, napędzaną poprzez znajdujący się wewnątrz silnik. Całość przypomina zatem auto, zwłaszcza że elementami wchodzącymi w konstrukcję są również pedały gazu, hamulce, skrzynia biegów, kierownica czy sprzędło. Główną rolę odgrywa tu jednak maszt oraz widły, które umożliwiają transportowanie rozmaitych przedmiotów o dużej wadze, wynoszącej nawet parę ton. Pojazdy te są więc idealne przy rozładunku czy załadunku towaru w sklepie, magazynie, przedsiębiorstwie produkcyjnym. Wszystkie części maszyny sprawiają, że niezwykle ważną sprawą są stałe przeglądy wózków widłowych, co zresztą objęte jest obowiązkiem wynikającym z przepisów. Oczywiście sam zakup sprzętu nie oznacza, że można z niego natychmiast korzystać – podobnie jak w przypadku samochodów niezbędna jest jego rejestracja oraz badanie określające stan techniczny i zdolność do użytku.

Przegląd i naprawa

Przeglądy wózków widłowych wykonuje się kilkukrotnie w ciągu roku – jest to zależne od typu posiadanego sprzętu. Za całość odpowiedzialny jest właściciel danego przedsiębiorstwa, a wszystkie informacje z tym związane muszą być notowane w specjalnych dokumentach. Niesprawna lub uszkodzona maszyna może spowodować wypadek w miejscu pracy, a tym samym bardzo zagrażać utracie zdrowia lub życia kierowcy. Każda firma musi zatem znaleźć dobry serwis wózków widłowych, który zadba o prawidłowe działanie maszyn. Przykładem usług wykonywanych w takich punktach jest wymiana części, filtrów, olejów, naprawa silników i skrzyń biegów czy też elementów, które wchodzą w skład hydrauliki siłowej. Jedne z najczęściej przeprowadzanych czynności związane są także z oponami i akumulatorem. Dobrym miejscem na wykonanie naprawy wózka widłowego jest https://www.agforklift.pl/.

Naprawa wózków widłowych Śląsk

W obrębie Śląska można trafić na dobry serwis wózków widłowych. Bardzo istotne jest, aby usługi tego typu wykonywane były przez osoby z bogatym doświadczeniem i wiedzą praktyczną na temat rozmaitych modeli. Naprawa wózków widłowych Śląsk dotyczy zarówno remontów, wymiany części, przeglądów, jak i przygotowań do badań przeprowadzanych na potrzeby Urzędu Dozoru Technicznego. Zatrudnieni technicy udzielą również porady związanej z użytkowaniem maszyn oraz przygotują wszelkie dokumenty,w postaci np. dziennika konserwacji, niezbędnego przy posiadaniu wózków widłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *