moda

Zegarek damski – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zegarki dla kobiet dostępne są w szerokiej gamie modeli, jak i kolorów. Dzięki temu są swoistą kropką na i w danej stylizacji. Mogą tworzyć monochromatyczną całość, bądź też stanowić swoisty kontrast. Zatem zegarki damskie są nie tylko czasomierzem, ale przede wszystkim pełnią rolę biżuterii.

Zegarki dla kobiet – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim należy zawsze kupować oryginalne zegarki. Wszelkie repliki widać już na pierwszy rzut oka i są totalnie w złym guście. Oczywiście, że dobrej jakości modele są zdecydowanie droższe, ale jednocześnie wykazują się większą trwałością. Istotne znaczenie ma również dizajn, jednak moda szybko się zmienia, zatem wybierając niezwykle oryginalny model, trzeba się liczyć, że może on szybko wyjść z mody. Są oczywiście zegarki damskie, które są ponadczasowe, niczym torebka Birkin. To oczywiście zegarki na rękę damskie ze skórzanym paskiem. Na pewno dobrym wyborem są zegarki damskie z małą tarczą i czarnym paskiem. Pasują one zarówno na co dzień, ale sprawdzą się również w eleganckich stylizacjach z suknią wieczorową w roli głównej.

Szkiełko – bo ma ono duże znaczenie

Estetyka zegarka niewątpliwie jest bardzo ważna. Warto zatem zwrócić uwagę na rodzaj szkiełka. Ma to znaczenie, jeżeli nie chcemy, aby nasza tarcza bardzo szybko była zarysowana. Niewątpliwie największą trwałością wykazuje się szkiełko szafirowe. Jest ono bardzo odporne na zarysowania, ale jednocześnie najdroższe. Szkiełko mineralne wykazuje się również dobrą jakością, ale mimo wszystko nie jest tak trwałe, jak i estetyczne, jak szkiełko szafirowe. Dostępne są również szkła syntetyczne, ale w tym przypadku słaba jakość niejednokrotnie widoczna jest już na pierwszy rzut oka.

Zegarki na rękę damskie – dla miłośniczek aktywności fizycznych

Kobiety, które lubią aktywność sportową i często np. uprawiają jogging powinny zaopatrzyć się w sportowe modele zegarków. Zegarki damskie powinny być wyposażone w określone funkcje. Przede wszystkim istotny jest licznik kalorii, ale również pulsometr.Dzięki tamu można na bieżąco monitorować odpowiedź organizmu na aktywność fizyczną. Dzięki tej funkcji również bardzo łatwo dopasować szybkość biegu do możliwości organizmu. Zegarki damskie sportowe powinny być też lekkie i wygodne. Komfort noszenia ma tutaj również duże znaczenie. Dodatkowa opcja w postaci podświetlenia jest również bardzo użyteczna.

Zegarki damskie są absolutnym must have dla każdej kobiety. Warto jednak przy ich wyborze postawić na jakość i ponadczasowy dizajn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *