Przemysł

Jakie są zalety zbiorników dwupłaszczowych?

Należy mieć świadomość, że przechowywanie paliw płynnych, tak samo jak transport takich produktów, jak benzyny czy oleje napędowe będą wymagały nie tylko i wyłącznie wyjątkowej ostrożności, ale również zastosowania właściwych pojemników. Nie wszyscy zdają jednak sobie sprawę, że do magazynowania i dystrybucji wykorzystywane są specjalne zbiorniki dwupłaszczowe, spełniają one bowiem wszystkie niezbędne kryteria związane z kontaktem cieczami łatwopalnymi.

Czym charakteryzują się zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że są to bardzo profesjonalne pojemniki, które mogą pomieścić bardzo duże ilości paliw. Należy również wiedzieć, że produkowane są w pojemnościach od 1000 do 5000 litrów.

Ponadto produkty konstruowane są z dwóch warstw, czyli tzw. płaszczy gwarantujących maksymalną temperaturę przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem uv czy nawet zmianami temperatury. Ich wykorzystanie jest z kolei w pełni bezpieczne, co ma istotne znaczenie w kontakcie z paliwami łatwopalnymi. Zbiornik dwupłaszczowy cechuje się także trwałością i odpornością.

Jakie zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe są używane w dystrybucji?

Zdecydowanie najprostszą wersją w jakiem dostępne są zbiorniki dwupłaszczowe są pojemniki na olej napędowy. Dodatkowo tego rodzaju zbiornik wyposażony jest w odbudowę, która jest zabezpieczona specjalnym zamkiem na klucz. W ten sposób nie będzie możliwości, że niepowołane osoby będą miały jakikolwiek dostęp do paliwa. Produkt dodatkowo zachowuje wszystkie najważniejsze i najbardziej istotne standardy bezpieczeństwa jeżeli chodzi o konstrukcję materiałów, z których są wykonane.

Kolejnym rodzajem zbiornika dwupłaszczowego, który jest przeznaczony do dystrybucji, a także przechowywania paliw jest pojemnik wyposażony w kontrolę dostępu. Trzeba także mieć świadomość, że dodatkowe wyposażenie w sterowniki kontrolujące sprawia, że właściciel będzie miał możliwość stałego monitorowania zawartości.

Następnym rodzajem zbiornika dwupłaszczowego jest zbiornik dwupłaszczowy obwoźny, produkt zdecydowanie różni się od innych z omawianej kategorii. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że zbiorniki są produkowane w zdecydowanie mniejszych pojemnościach, z kolei wykorzystywane są jako mobilne dystrybutory przede wszystkim w rolnictwie. Wyposażone są we wskaźniki paliwa, pompę czy zamykane wlewy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *