Przemysł

Bezpieczne „opakowania” cieczy

Trudno jest wyobrazić sobie, by ciecz można było opakować. Jednak przy pomocy specjalistycznych kontenerów i pojemników jest możliwe zapakowanie jej bezpiecznie tak, że nie wyleje się podczas transportu czy też w czasie magazynowania. Dzisiaj przewozi się różne ciecze, jedne są bezpieczne jak woda a inne charakteryzują się dużym stopniem niebezpieczeństwa ze względu na swój chemiczny skład.

Przewóz materiałów płynnych?

Rozwój przemysłu opakowań plastikowych wziął pod uwagę także możliwość przewozu materiałów płynnych. Faktem jest, że produkt o takiej konsystencji znajduje się zarówno w branży przemysłowej jak i spożywczej, dlatego też wyprodukowano odpowiednie pojemniki, które sprawią się w każdej sytuacji.

Paletopojemnik IBC i paletopojemnik zostały specjalnie oznakowane, który co może przewozić. Te do prostych zadań są słabsze w swojej konstrukcji, te do zadań specjalnych mają specjalne tabliczki znamionowe i są oznakowane kolorystycznie. Dzięki temu nie zdarzy się, że kontener po przewiezieniu chemicznej substancji nagle zostanie przygotowany do przewozu zwykłej wody.Produkty IBM to okrągłe lub prostokątne pojemniki, niektóre z nich dodatkowo umieszczone są w stalowym koszu. Wszystkie posiadają odpowiednie atesty i przechodzą dane i konkretne kontrole.

Czy to są właściwe opakowania?

Paletopojemnik ibc i kontener ibc są to, dzisiaj, nowoczesne, specjalnie przystosowane do mediów płynnych pojemniki, które są mocne, szczelne, wytrzymałe, odporne i trwałe. Poprzez swoją określoną konstrukcję łatwo jest je ładować i rozładowywać a poprzez zamontowane, fabrycznie krany ciecz można z nich bez problemy wylewać. Dodatkowo każdy z tych pojemników ma specjalne wlewy do zalewania w nie cieczy przewożonej lub magazynowanej.Te pojemniki nie są znane od dziś a użytkowanie ich przez kolejne lata sprawiło, że cenione są w różnych branżach przemysłu jak i przez pracowników firm logistycznych. Te opakowania nie są żadnym wyzwaniem, są idealnym przedmiotem spełniającym wszelkie oczekiwane wymogi, jeśli chodzi o możliwość owego „opakowania” cieczy.

Normy i atesty

Pojemniki są kontrolowane nie tylko na etapie ich produkcji ale także i potem w trakcie ich użytkowania. Są one opatrzone specjalnymi atestami i spełniają wszelkie potrzebne i zalecane normy. Mocno zużyte poddawane są recyklingowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *