Motoryzacja

Alkomaty elektrochemiczne a bezpieczna jazda

Alkomat to niezwykle praktyczne oraz niezawodne podczas użytkowania urządzenie, które powinno znajdować się na wyposażeniu każdego kierowcy. Dzięki posiadaniu tego gadżetu można w każdej chwili zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkomaty z atestem a bezpieczna jazda samochodem

Nierzadko wielu kierowcom zdarza się, że po mocno zakrapianej imprezie szybko wsiadają za kierownicę. Tymczasem brawurowa jazda pod wpływem alkoholu jest najczęstszą przyczyną wielu niebezpiecznych wypadków na drodze. W ich wyniku giną nie tylko sprawcy zdarzenia, lecz także niewinni pasażerowie pojazdu oraz inni uczestnicy ruchu.

Żeby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji na drodze, każdy kierowca powinien wyposażyć się w odpowiedni alkomat. Pośród wielu oferowanych produktów cieszą się niezwykle funkcjonalne oraz praktyczne podczas użytkowania alkomaty z atestem.

Urządzenia te posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i potrafią bardzo precyzyjnie oraz bez jakichkolwiek pomyłek badać ilość promili w wydychanym powietrzu. Takie urządzenie powinno znajdować się w posiadaniu każdego odpowiedzialnego kierowcy.

Niezawodne alkomaty elektrochemiczne

Alkomaty elektrochemiczne to niezawodne urządzenia, w których jak sama nazwa wskazuje został zastosowany sensor elektrochemiczny. Charakteryzuje się on znacznie większą wytrzymałością oraz dokładnością podczas wykonywania pomiarów, w porównaniu z sensorem półprzewodnikowym.

Elektroniczne alkomaty to urządzenia doskonale nadające się do indywidualnego użytkowania. Z tego typu urządzeń bardzo często korzystają także służy policyjne podczas przeprowadzania rutynowych kontroli trzeźwości na drodze.

Bogata oferta alkomatów

Obecnie wybór alkomatów na rynku jest niezwykle bogaty. W szerokiej ofercie znajduje się szereg niezawodnych urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem zewnętrznym, lecz także ceną. Ponadto poszczególne gadżety różnią się pomiędzy sobą wytrzymałością oraz szybkością wykonywania poszczególnych pomiarów.

Decydując się na zakup tańszego modelu warto pamiętać o tym, że wymagają one znacznie częstszej kalibracji, a czas wykonywania pomiarów jest znacznie dłuższy.

Dzięki bogatej ofercie alkomatów, każdy klient zainteresowany zakupem może wybrać taki gadżet, który posłuży mu niezawodnie przez szereg długich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *