moda

Rodzaje odzieży używanej z Anglii

Sklep z odzieżą używaną może otworzyć praktycznie każdy. Prowadzenie tego rodzaju działalności nie wymaga specjalnych umiejętności, trzeba jedynie mieć głowę na karku i zdolności organizacyjne. Ponieważ lumpeksy są obecnie bardzo popularne, istnieje spora szansa na odniesienie sukcesu w tej branży. Jednak na rynku odzieżowym jest duża konkurencja, warto więc wiedzieć, w jaki towar się zaopatrywać. Odzież używana z Anglii dzieli się bowiem na kilka rodzajów.

Odzież sortowana

Sortowana Odzież używaną z Anglii oferuje firma odzież używana charakteryzuje się wysoką jakością. Ubrania z tej kategorii są czyste, nieuszkodzone i można je dokładnie sprawdzić przed zakupem. Worki z odzieżą sortowaną są pozbawione ubrań zniszczonych, wybrakowanych i nienadających się do sprzedaży. Dodatkowo towar podzielony jest na różne kategorie. Istnieją podziały jakościowe (Cream, I gatunek, II gatunek), podziały ze względu na płeć (damskie, męskie) oraz podziały asortymentowe (ubrania dziecięce, płaszcze i kurtki, odzież sportowa, ubrania letnie, zimowe). Każda hurtownia sortuje odzież według własnych reguł, stosując indywidualne nazewnictwo. Największą wadą odzieży sortowanej jest jej wysoka cena, dużo wyższa niż w przypadku odzieży niesortowanej. Jest to jednak bezpieczniejszy zakup, ponieważ otrzymujemy towar w dobrej jakości. Nie ma tu ryzyka, że zakupiona odzież będzie do niczego. A nierzadko w workach mogą się trafić ubrania nowe, z metkami, a także markowe od światowej klasy projektantów.

Odzież niesortowana

Używana odzież niesortowana posiada jedną podstawową zaletę – niską cenę. Jednak kupując ten rodzaj towaru trzeba liczyć się z większym ryzykiem. W workach może bowiem być wszystko – zarówno ubrania dobrej jakości, jak i tej słabej, a nawet uszkodzone i nie nadające się do użytku. Brak w tym przypadku gwarancji jakości, jaką daje zakup odzieży sortowanej. W przypadku niesortu nie ma możliwości sprawdzenia towaru przed zakupem, więc tak naprawdę kupujemy „kota w worku”. Przy odrobinie szczęścia możemy zarobić dużo więcej pieniędzy niż w przypadku sortu, ale jeśli będziemy mieć pecha, dużo więcej stracimy.

Sort czy niesort?

Tak naprawdę decyzja należy do nas. Jeśli mamy sprawdzonego hurtownika i nie boimy się zaryzykować, możemy zaopatrywać się w odzież niesortowaną. Jeżeli wolimy bezpieczne zakupy, lepszą decyzją będzie odzież sortowana. Można również zakupić część odzieży sortowanej, a część niesortowanej. Najważniejsze, by podchodzić do zakupów z głową i korzystać z ofert wyłącznie sprawdzonych dostawców.

Odzież używaną z Anglii oferuje firma Angora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *