moda

Płaskie buty dla kobiet wysokich i nie tylko

Przyjęło się, że niskie kobiety noszą szpilki głównie po to, by dodać sobie centymetrów. Jednak nie do końca jest to prawda, bo tak jak szpilki noszą kobiety wyższe i niższe, tak i płaskie buty dla kobiet nie są zarezerwowane tylko dla pań powyżej 170 cm wzrostu.

Płaskie buty dla wysokich pań

Kobiety, które mają powyżej 170 cm wzrostu zwykle nie muszą się martwić o to, czy jakiś fason spodni albo płaszcza nie skraca ich sylwetki. Wiele kobiet im zazdrości, ponieważ wyższe panie mają nieco łatwiej – nie muszą skracać spodni, i zawsze dobrze wyglądają.

Co więcej – płaskie buty dla kobiet wysokich również nie są problemem. Takie panie mogą się swobodnie poruszać z gracją, bez konieczności noszenia szpilek, by dodać sobie wzrostu, i nawet na płaskich obcasach wyglądają doskonale. One same jednak często narzekają na swój wysoki wzrost, choć niepotrzebnie – zawsze lepiej mieć kilka centymetrów wzrostu więcej, niż za mało – na pewno łatwiej jest się wtedy ubierać.

Kobiety niskie a płaskie buty

Płaskie buty dla kobiet niskich też nie są wcale tematem tabu. Wiele pań o mikrym wzroście wybiera raczej buty, które mają przynajmniej kilkucentymetrowy obcas. Wiele z nich zmusza się do noszenia niewygodnych szpilek na wysokiej platformie, które niekiedy wyglądają na niskich osobach niezbyt dobrze.

A zatem, zamiast na siłę dodawać sobie wzrostu super wysokimi szpilkami, lepiej jest pogodzić się ze swoim niskim wzrostem i zamienić szpilki na płaskie obuwie. Modeli takiego obuwia jest obecnie naprawdę bardzo wiele, a zatem z powodzeniem uda się znaleźć coś, w czym będziemy wyglądać oszałamiająco, a przy tym dobrze się czuć.

Płaskie – po prostu wygodniejsze

Nasze stopy nie są przystosowane do chodzenia w szpilkach. Zmuszone są wtedy do przebierania niewygodnej, nienaturalnej pozycji. Dlatego też najbardziej optymalnym dla nich wyborem będzie delikatny obcas lub całkiem płaskie obuwie. Na szczęście w sklepach można obecnie wybierać spośród naprawdę wielu ciekawych modeli butów. Są zatem płaskie, dziewczęce baleriny, które można zakładać do wszystkiego i na wiele różnych okazji. Są również klapki i sandałki na lato w takich fasonach, które na pewno podbiją serce niejednej kobiety.

Również zimą można sprawnie i pewnie poruszać się w butach na płaskim obcasie. Wystarczy wybrać dobrej jakości wysokie kozaki z prawdziwej skóry, aby noga czuła się naprawdę komfortowo, i aby nie trzeba było rezygnować z pięknego, eleganckiego wyglądu na rzecz wygody. Z pewnością kobiety niskie i wysokie znajdą coś dla siebie w asortymencie sklepów z obuwiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *