dom i ogród

Panele ścienne PCV – właściwości materiału

W każdym domu są pomieszczenia, w których pojawiają się niezbyt sprzyjające czynniki, takie jak wilgoć, wysokie temperatury czy brak odpowiedniej wentylacji. Do tego grona można zaliczyć kuchnię, dlatego dobór wykończenia ścian tego pomieszczenia jest niezwykle ważny ze względu na estetykę oraz funkcjonalność. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się panele ścienne PCV, szczególnie że są tworzone coraz bardziej nowoczesnymi technikami.

Właściwości paneli ściennych PCV


Panele ścienne do kuchni PCV to alternatywa dla malowania ścian, tapetowania czy układania glazury. Tworzywo PCV jest powszechnie wykorzystywane w budownictwie jako materiał stosunkowo trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci. Dodatkowo PCV nie jest atakowane przez grzyby czy drobnoustroje, a powierzchnia materiału jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. W kuchni często mamy do czynienia z różnego rodzaju zabrudzeniami, do usunięcia których potrzebna jest chemia – tego typu środki nie wpływają jednak na panele ścienne do kuchni PCV. Panel ścienny PCV wyróżnia się łatwością montażu, dzięki czemu do wyłożenia tym materiałem kuchennej ściany wcale nie musimy wzywać fachowca. Zazwyczaj wystarczy zamontować panele na specjalnych listwach montażowych, ale stosuje się również mocowanie bezpośrednio do ściany. Estetyczne wykończenia paneli możliwe są dzięki mnogości listew, które można kupić z samymi panelami. Dzięki temu wygląd ściany może idealnie komponować się z wystrojem wnętrza.

Czy naprawdę warto kupować panele PCV?


Wiele osób nie jest do końca przekonanych odnośnie wyboru paneli PCV do kuchni. Najlepiej jednak będzie udać się do dobrego sklepu z materiałami budowlanymi, gdzie znajdziemy panele ścienne PCV oraz kasetony. Mnogość wyboru jest ogromna, a każdy panel ścienny PCV jest solidnie wykończony i wygląda bardzo estetycznie. Materiał można dopasować zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni. Panele ścienne do kuchni PCV polecane są w szczególności w domach, które są narażone na działanie wilgoci, a dodatkowo wtedy, kiedy chcemy poprawić izolację akustyczną i termiczną pomieszczenia. Coraz częściej panele PCV są wykonywane ekologicznymi metodami, a sam materiał jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska naturalnego. Na koniec warto podkreślić, że panele ścienne z PCV są znacznie tańsze niż glazura, można je łatwo zdemontować nawet podczas wykonywania remontu. Jeśli wybierzemy płytki to zapłacimy za nie znacznie więcej, a raz zerwane będą nadawały się już tylko do wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *