moda

Jak wybrać dobry zegarek do triathlonu?

Osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z triathlonem, teoretycznie nie potrzebuje żadnego specjalistycznego sprzętu. A jednak nawet zawodowi sportowcy polecają swoim początkującym kolegom zakup zegarka dla triathlonisty. Na jaki jego model warto się zatem zdecydować? Co należy sprawdzić przed zakupem?

Problemy z GPS

Zegarki tego rodzaju można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to urządzenia GPS, druga – urządzenia podłączone do GPS. Które będą lepsze? Sprawa jest dość oczywista dla tych, którzy potrafią rozszyfrować obie nazwy. Zegarek dla triathlonisty GPS na pewno okaże się lepszym wyborem.

Zegarek, który według producenta jest „połączony” z GPS, w rzeczywistości nie ma bowiem wbudowanego systemu śledzenia lokalizacji użytkownika. Współdziała on z telefonem komórkowym, który w takim wypadku też trzeba nosić ze sobą. A mija się to z celem.

Kompatybilność

Niektóre firmy produkują zegarki do triathlonu w taki sposób, by były one kompatybilne wyłącznie z ich innymi urządzeniami – telefonami, tabletami czy nawet komputerami. Na pewno trzeba zwrócić na to uwagę. W przeciwnym wypadku może się okazać, że zakupiony zegarek nie współdziała z telefonem innej marki.

A warto zadbać o pełną kompatybilność. Inteligentne zegarki stworzone zostały z myślą o tym, by współdziałały z innymi urządzeniami. Często same stają się kompletnie bezwartościowe. Nie ma więc sensu kupować urządzenia, któremu brak tak podstawowej cechy, jaką jest kompatybilność.

A czy warto?

Niektórym może się wydawać, że zegarek dla triathlonisty jest tylko „widzimisię” sportowców – ładnym gadżetem i niczym więcej. Mało który amator będzie chciał inwestować w taki sprzęt kilka tysięcy złotych. A jednak warto to zrobić. Zdecydowanie pomoże on rozpocząć przygodę z tą jakże piękną aktywnością.

Zegarki dla triathlonistów to przede wszystkim wielofunkcyjne narzędzia. Pomagają w śledzeniu i kontrolowaniu postępów, sprawdzając, jaki progres wykonał użytkownik w przeciągu określonego czasu. Ułatwiają pobijanie rekordów. Kontrolują przebieg planów treningowych. Doskonale sprawdzają się zarówno u doświadczonych zawodowców, jak i u totalnych amatorów, którzy swój pierwszy prawdziwy trening mają dopiero przed sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *