moda

Daj drugie życie sukni ślubnej

Czy suknie ślubne muszą być rozwiązaniami nowymi, wprost z salonu? Nawet jeśli wiele osób nie wyobraża sobie innego scenariusza, trudno nie zauważyć i tego, że na znaczeniu zyskuje także inny trend. Zakłada on sięganie po sukienki, którym można dać drugie życie.

Tanio i modnie

Jednym z najmocniejszych argumentów przemawiających za tym, aby zainteresować się sukienką z drugiej ręki jest jej cena. Mamy do czynienia z rozwiązaniem, które może być nawet trzy razy tańsze niż sukienka wprost z salonu. Czy oznacza to, że używana suknia ślubna będzie jednocześnie trzy razy gorsza? Oczywiście, że nie. Należy pamiętać o tym, że suknia jest rozwiązaniem, w którym panna młoda zaprezentowała się jedynie raz. Nie jest więc ani zniszczona, ani znoszona. Jakby tego było mało, dając jej drugie życie nie musimy decydować się na rozwiązanie, które wygląda dokładnie tak, jak zdecydowała o tym jego dotychczasowa właścicielka. W kolejnych salonach mody ślubnej coraz częściej możemy skorzystać z usług krawcowej pracującej właśnie z sukniami ślubnymi. Ta jest w stanie wprowadzić nie tylko drobne, ale i bardziej zaawansowane zmiany w kreacji. Co ważne, może się to odbyć nie tylko szybko, ale i niewielkim kosztem.

Szybko i… ekologicznie

Suknie ślubne, które miały już jedną właścicielkę mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie są w stanie wybrać odpowiedniej kreacji i obawiają się, że czasu do ślubu jest coraz mniej, a one nadal nie wiedzą, jak się zaprezentują. Ich wybór jest ogromny, a do tego nie trzeba wcale czekać długo na wydanie kupionego egzemplarza. Jakby tego było mało, decyzja o skorzystaniu z używanej sukni ślubnej jest ukłonem w kierunku planety i ideologii zero waste. Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie o to, czy warto z tego powodu godzić się na kilogramy śmieci. Dając sukni ślubnej nowe życie można odciążyć planetę. My zyskujemy piękny i modny model idealnie dopasowanej sukienki, a ona – mniej odpadów i szansę na regenerację. Używana suknia ślubna to przecież piękny sygnał wysyłany otoczeniu. Kto wie, być może ktoś z naszych znajomych również zdecyduje się na jego naśladowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *