moda

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczepy włosów Warszawa to zabiegi, dzięki którym można przywrócić wzrost włosów w miejscach wyłysiałych. Czy zabieg jest bezpieczny? Kto może mu się poddać?

Przeszczepianie włosów Warszawa

Kobiety oraz mężczyźni, szczególnie ci w wieku dorosłym borykają się z problemami związanymi z wypadającymi włosami. Jak wiadomo, gęste i ładne włosy kojarzone są ze zdrowiem. Brak włosów i postępujące łysienie jest przyczyną braku samopoczucia oraz innych problemów psychicznych. Ludzie sięgają po dostępne w sklepach oraz aptekach środki, dzięki którym włosy mają ponownie zacząć rosnąć. Warto nadmienić, że jedyną opcją na przywrócenie włosów w miejscach wyłysiałych jest poddanie się zabiegowi przeszczepu włosów.

Jakie są przyczyny łysienia?

Jeśli chodzi o mężczyzn, to łysienie ma silny związek ze wzrostem stężenia pochodnej testosteronu, czyli dihydrotestorenu. Powoduje on zmniejszanie mieszków, przez co włosy nie mogą rosnąć. Warto nadmienić, że nawet połowa populacji na problemy z łysieniem. Najczęściej spotykane jest łysienie androgenowe, które dotyka przede wszystkim mężczyzn, lecz również kobiety mogą mieć taki problem. Przeszczepienie włosów Warszawa to szansa na przywrócenie dawnego wyglądu. Warto udać się na konsultację do kliniki, aby specjalista ocenił stan zaawansowania.

Przeszczepy włosów Warszawa

Postępujące łysienie nie jest problemem bez wyjścia. Medycyna estetyczna cały czas się rozwija, dzięki czemu technika przeszczepu jest coraz bardziej efektywna. Już po kilku zabiegach, pacjent odczuje różnice. Warto nadmienić, że włosy do takiego zabiegu należy pobrać z głębokich warstw skóry głowy lub karku, jednakże możliwe jest też pobranie ich z innych miejsc ciała, które są owłosione. Jak wiadomo gęste i olśniewająco wyglądające włosy są oznaką zdrowia. Dla wielu pacjentów łysienie jest problemem nie tylko estetycznym, ale też wpływa na samopoczucie. Przeszczepianie włosów Warszawa to zabiegi, które pozwolą na nowo cieszyć się życiem i zdrowym wyglądem. Nie warto zwlekać z wizytą konsultacyjną, ponieważ po krótkim badaniu i sprawdzeniu stanu owłosienia, lekarz będzie w stanie ocenić, jak zaawansowany jest problem. Specjalista zaplanuje i przeprowadzi pacjenta przez całe leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *