moda

3 proste sposoby na ożywienie każdej stylizacji

Bardzo często zdarza się, że ubrania, które świetnie prezentowały się na sklepowym manekinie, czy na zdjęciu w gazecie, nie wyglądają już równie dobrze, kiedy mamy je na sobie. Brakuje im polotu i tego nieuchwytnego czegoś, co sprawia, że nie możemy oderwać wzroku od niektórych stylizacji. Podpowiadamy, jak to zmienić i co zrobić, by to nasze ubrania zwracały uwagę. Czasem wystarczy tylko oryginalny zegarek damski pasek, by cały strój nabrał zupełnie innego charakteru.

1) Dobierz ciekawą torebkę

Torebki już dawno przestały pełnić wyłącznie praktyczną funkcję. Coraz częściej przyciągają wzrok niebanalnymi zdobieniami, czy interesującym motywem. Wykorzystaj to w swoich stylizacjach! Dobierz torebkę do pozostałych elementów stroju pod względem kolorystycznym lub wręcz przeciwnie, zaszalej i zestaw dodatki na zasadzie kontrastu. W każdym przypadku torebka z pewnością doda Ci klasy i ożywi Twój outfit.

2) Zachwycaj biżuterią

Biżuteria doskonale sprawdza się w roli elementu wieńczącego stylizację. Możesz wybrać ciekawy wisior, bransoletkę albo zegarek damski pasek z nietypowym zdobieniem. Bardziej stonowany wariant to skromne kolczyki lub stylowy zegarek damski mały. Wydawać by się mogło, że to mało znaczące detale, ale to właśnie takie drobiazgi jak zegarki na rękę damskie decydują o tym, jaki inni odbierają nasz strój. Nie bój się zatem odważnej biżuterii.

3) Postaw na buty

Buty to jeden z tych elementów garderoby, których żadna prawdziwa kobieta nie może mieć za dużo w swojej szafie. Ten sam strój zestawiony z eleganckimi szpilkami prezentuje się zupełnie inaczej niż w towarzystwie płaskich półbutów. Wykorzystaj to i odmieniaj charakter swoich ubrań zależnie od nastroju, czy aktualnych potrzeb. Zasada mówiąca o tym, że buty należy dobierać do torebki, już dawno nie obowiązuje. Teraz możesz tworzyć zestawy, na które składają się buty i dopasowane do nich zegarki na rękę albo postawić na zupełnie nietypowe obuwie, kontrastujące z pozostałymi elementami stylizacji.

Pamiętaj jednak, by we wszystkim zachować umiar. Jeśli wybierzesz bogato zdobioną torebkę, zrezygnuj z odważnych butów. Jeśli zakładasz błyszczące bransoletki, postaw na skromny zegarek damski mały. W przeciwnym razie zamiast dobrze ubrana będziesz raczej przebrana, a to z pewnością nie zrobi dobrego wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *