kulinaria

Woreczki do przechowywania produktów spożywczych

Woreczki foliowe to jedne z najpopularniejszych sposobów pakowania i przechowywania różnych rzeczy: od produktów spożywczych, poprzez odzież czy drobne akcesoria i narzędzia. Ich niska cena i dostępność sprawiają, że korzystamy z nich każdego dnia nie tylko w życiu prywatnym i w sprawach codziennych, ale także w pracy.

Woreczki foliowe

Opakowania foliowe służą nie tylko do pakowania i przechowywania, ale również do transportu oraz magazynowania wielu różnych produktów. Chronią towar przed zabrudzeniem, wilgocią i kontaktem z otoczeniem. Producenci oferują różne rodzaje worków foliowych do pakowania: woreczki bąbelkowe, woreczki strunowe, worki z samoprzylepnym zamknięciem, zrywki, woreczki z pianki polietylenowej. W zależności od rodzaju produktu, jaki chcemy umieścić wewnątrz woreczka możemy wybrać opakowanie, które spełni swoje funkcje.

Woreczki do przechowywania produktów spożywczych

Woreczki foliowe spożywcze są niezwykle często używane w kuchni. Z ich pomocą możemy bezpiecznie przechowywać część produktów czy transportować gotowe dania. Worki foliowe do pakowania świetnie sprawdzą się też do mrożenia różnych produktów: mięsa, warzyw czy owoców. Warto przy tym podkreślić, że woreczki foliowe spożywcze, które służą do przechowywania żywności muszą posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny i certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością. I nie ma tutaj znaczenia czy wybierzemy woreczek strunowy, woreczek w formie zrywki czy folię stretch – każdy tego typu woreczek musi posiadać stosowne pozwolenia, które narzuca Unia Europejska. Wszystko po to, by produkty przechowywane wewnątrz były bezpieczne i ich spożycie nie niosło ze sobą żadnych zagrożeń.

Pakowanie odzieży

Opakowania foliowe świetnie sprawdzą się też do pakowania odzieży. Często możemy spotkać je w sklepach, na bazarach. Worki foliowe do pakowania odzieży są też chętnie wykorzystywane w sklepach internetowych. Chronią one odzież przed czynnikami atmosferycznymi (przede wszystkim przed wilgocią) oraz zabezpieczają na wypadek zabrudzeń, o które bardzo łatwo w trakcie transportu. Worki foliowe do pakowania odzieży sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż znane wszystkim papierowe torby, które choć ekologiczne nie spełniają swojej podstawowej funkcji zabezpieczającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *